Popularne modele narzut na łóżko

Niemalże w każdej sypialni rolę dekoracji przyjmują różnorodne tekstylia. Przewijają się na oknach jako firany albo zdobią łóżka jako dekoracyjne poduszki. Pomagają efektownie zdobić wnętrza, a przy okazji często są też bardzo praktyczne. Dziś skupimy się właśnie na tych elementach, ponieważ omówimy sobie najpopularniejsze narzuty na łóżko.

1 – narzuty jednostronne

Typowe i bardzo klasyczne okrycia, przeznaczone do zabezpieczania i zdobienia różnych typów łóżek. Są tanie i łatwo dostępne, ale ich podstawowym minusem jest jednostronna konstrukcja.

Oznacza ona, że wzór na takiej narzucie będzie występować wyłącznie z jednej strony. Po odwróceniu okrycia stanie się on niewidoczny, a okrycie zacznie wtedy źle wyglądać, bo najprawdopodobniej uwidocznią się na nim również dodatkowe szwy.

2 – narzuty dwustronne

Przeważnie wykorzystywane albo w sypialniach małżeńskich, albo w pokoikach dziecięcych. Pasują i do dużych łoży dwuosobowych, i do małych łóżeczek dziecięcych. Cechuje je chyba najwyższa funkcjonalność wśród wszystkich narzut.

Narzuty na łóżko dwustronne, jak łatwo można się domyślić, zawsze będą tworzone z dwóch różnych tkanin i dzięki temu przyjmą więcej właściwości. Przeważnie łączy się w nich bawełnę z mikrofibrą.

3 – narzuty pikowane

Ostatnio bardzo modne i chętnie wybierane dodatki do sypialni, które mogą się pochwalić przede wszystkim bardzo eleganckim i raczej nieoczywistym wyglądem. Na ogół wykonywane są z materiałów gładkich i jednolitych. Można je uszyć chociażby z bawełny, ale też i jeszcze bardziej luksusowej i nieco delikatniejszej satyny.

Jednobarwne narzuty pikowane z uwagi na swoją dekoracyjną fakturę najlepiej łączą się z sypialniami klasycznymi i eleganckimi. Przeważnie używa się ich jako okryć dla dużych łóżek małżeńskich. Z nimi komponują się najlepiej.

4 – narzuty dziergane

Propozycja nietypowa, ale jak najbardziej warta uwagi. Najprawdopodobniej przypadnie ona do gustu tym, którzy mają już dość standardowych narzut na łóżko i chcieliby sięgnąć po coś bardziej nietypowego.

Narzuta dziergana to narzuta stworzona ręcznie na drutach bądź przy pomocy szydełka. Z uwagi na to, że wymaga ona sporego nakładu pracy i czasu, jest niestety droższym odpowiednikiem narzut produkowanych maszynowo.

Narzuty na łóżko znajdziesz w ofercie Vege Home.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here