Czy warto kupić sztuczne kwiaty do domu?

0
362

Sztuczne kwiaty wciąż rzadko są uznawane za dekorację godną miejsca w domu. Często stawia się je tam, gdzie naturalne rośliny nie miałyby szans na przetrwanie. A może warto już zmienić to spojrzenie i przyjrzeć się jeszcze raz sztucznym kwiatom?

Dlaczego warto ponownie ocenić sztuczne kwiaty?

Dziesięć czy piętnaście lat temu odpowiedzią na pytanie o możliwość użycia sztucznych kwiatów w dekoracji domu byłby śmiech i wytykanie palcami. Ale dziś jesteśmy w zupełnie różnym miejscu i bukiet sztucznych róż może być praktycznie nieodróżnialny – nawet z bliska – od wiązanki z naturalnych kwiatów. Właśnie ta jakościowa zmiana sprawia, że dziś tak postawione pytanie nie tylko ma sens, ale też prawdopodobnie będzie wymagało twierdzącej odpowiedzi. Sztuczne kwiaty bardzo często będą wyglądały znakomicie również w domowych dekoracjach.

Jakie są zalety użycia sztucznych kwiatów do dekoracji?

Pierwszą i oczywistą rzeczą jest to, że wydając kilkanaście, może kilkadziesiąt złotych, można zapewnić sobie dekorację na miesiące, a tak naprawdę to i na długie lata, ponieważ sztuczne kwiaty w domu nie będą blakły ani traciły swojego uroku. Ale nie chodzi tylko o pieniądze. Naturalne wiązanki wymagają częstej zmiany wody i mycia naczynia, w którym są wstawione, często nawet po 2-3 razy na dzień, jeśli mówimy o upalnym letnim dniu. Sztuczne kwiaty kontakt z wodą mają raz na parę tygodni, kiedy się je myje. Są więc znacznie mniej kłopotliwe.

Dekoracje ze sztucznych kwiatów można często zmieniać i bukiet sztucznych róż zastąpić goździkami albo gladiolami, pozostałe chowając na jakiś czas w szafce. To oczywiście znów wyraźna korzyść dla portfela, ale także gwarancja, że w każdym momencie będzie można udekorować dom według własnego pomysłu bez oglądania się na sezon.

Nie każde sztuczne kwiaty zasługują na miejsce w domu!

Trzeba uczciwie przyznać, że nie każdy sztuczny kwiat wart jest postawienia w domu. Dlatego przy wyborze sztucznej wiązanki warto skupić się na jej jakości. Chodzi o to, żeby na przykład bukiet sztucznych róż miał też (oczywiście sztuczne) przybranie – jak wiązanka, z którą wychodzi się z kwiaciarni. Kwiaty powinny być wykonane starannie i z dobrego materiału i dotyczy to nie tylko samej części dekoracyjnej, ale też łodyg czy liści, na których w niektórych przypadkach wciąż znajdują się brzydkie nadlewki. Jeśli jednak wybierze się eleganckie róże, to będą one nawet z bliska do złudzenia przypominały kwiaty cięte. Warto być może rozważyć też zakup gotowej sztucznej wiązanki zamiast pojedynczych kwiatów, bo wtedy odpada jeszcze konieczność aranżacji, która zajmuje czas i przecież nie zawsze się udaje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here