Drony to zabawki, które dają mnóstwo frajdy i rozrywki. Ze względu na swój charakter, a także na dostępność tanich modeli są coraz chętniej kupowanymi gadżetami przez amatorów latania. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań pozwalających na łatwe kierowanie, wyznaczanie tras przelotu czy robienie zdjęć i filmów sprawiają, że multikoptem może kierować każdy. Jeśli zastanawiasz się, jaki dron wybrać na początek przygody z lataniem poznaj najważniejsze parametry tych urządzeń.

Co może dron lotniczy?

Dorny znane są już od bardzo dawna. Na początku wykorzystywały je takie instytucje jak wojsko czy policja, z czasem trafiły również do profesjonalnych firm fotograficznych czy filmowych, natomiast dziś drony lotniczy znaleźć można na wyposażeniu wielu osób prywatnych. Nieuchronnie stają się one gadżetem, który traktowany jest jak trochę lepszy aparat fotograficzny czy kamera filmowa. Pozwalają na wykonywanie fotografii i filmów z powietrza.

Jak kupić dron lotniczy?

Dawno już minęły czasy, w których dorn lotniczy był drogim i niedostępnym sprzętem. Dziś można kupić go za przysłowiowe grosze. Producenci oferują amatorskie dorny w niskich i przystępnych cenach. Urządzenia można zakupić w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych, a także zamówić na popularnych serwisach aukcyjnych. Jeżeli więc chodzi o dostępność dronów lotniczych, nie jest ona problemem. Wręcz przeciwnie ilość i różnorodność modeli może sprawić, że początkowi adepci latania będą mieć problem z wybraniem odpowiedniego dorna. To właśnie ze względu na dużą ilość modeli pierwszym pytaniem, na jakie sobie trzeba odpowiedzieć przed zakupem drona, jest to, do czego ten sprzęt będzie wykorzystywany. Odpowiedź ta będzie determinować funkcje drona lotniczego oraz jego wyposażenie.

dron lotniczy dla amatorow

Bez względu jednak na to, czy dron lotniczy będzie wykorzystywany do użytku rozrywkowo rekreacyjnego, czy bardziej profesjonalnego należy zwrócić uwagę na 4 podstawowe cechy urządzenia.

Dobry dron lotniczy – czyli jaki?

Przy wyborze dorna lotniczego należy zwrócić uwagę na odporność i trwałość kupowanego sprzętu. Doron jest urządzeniem, które wielokrotnie wznosi się w powietrze i jest przy tym narażony na różnorodne uszkodzenia. Większość dornów lotniczych dla amatorów wykonanych jest z plastiku. Te modele są też najtańsze. Jeżeli chce się zainwestować w drona lepszej jakości, warto wybrać tego wykonanego ze stopu metali, włókien węglowych czy metali lekkich. Materiały te sprawiają, że urządzenie jest lekki, giętkie i wytrzymałe.

Wybór drona lotniczego powinien się również opierać na przetestowaniu różnego rodzaju kontrolerów. Zadaniem tego elementu jest kierowanie dornem. Sprawnie działający pozwala na wykonywanie precyzyjnych manewrów, a także wpływa na jakość wykonywanych zdjęć i nagrywanych filmów.

Szukając dorna lotniczego dobrej jakości najlepiej postawić na sprzęty wyposażone w kamerę. Posiadają ją tylko urządzenie półprofesjonalne lub profesjonalne. Kamera w dronie służy do wykonywania fotografii, dlatego też dobrze, aby jakość obrazu była na poziomie minimum HD, a najlepiej FULL HD. Jeżeli kamerę będzie się wykorzystywać do kręcenia filmów, warto, aby była ona wyposażona w tzw. gembal, czyli statyw gwarantujący stabilność kamery z drona.

jaki dron lotniczy na poczatek

Dobry dron lotniczy powinien mieć także baterię, która pozwoli na więcej niż kilkuminutowy lot. Profesjonalne drony pozwala na loty powyżej kilkudziesięciu minut i jest to optymalne rozwiązanie. Jednak jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z laniem dronem, możesz kupić sprzęt amatorki, który pozwala wzbić się w powietrze na kilka minut. Alternatywą może być zakup dodatkowych baterii, które umożliwią przedłużenie lotu.

Dorn lotniczy dla amatora

Jeżeli dopiero zaczynasz naukę latania dronem, wybierz mały sprzęt pozbawiony kamery. Pozwoli ci on na sprawdzenie możliwości tych urządzeń oraz opanowanie podstaw latania. Niska cena dronów rozrywkowych sprawi również, że żal po stracie sprzętu (np. zawieszeniu go na drzewie) będzie mniejszy. Dorn dla początkujących można kupić już od 200 zł.

Półprofesjonalny dron lotniczy

Osoby, które opanowały już podstawy latania dronem, powinny zainwestować w półprofesjonalny sprzęt. Umożliwia on rozwijanie umiejętności oraz cechuje się większymi możliwościami i funkcjonalnością. Półprofesjonalne drony wyposażone są w kamery i funkcje GPS oraz baterie pozwalające na długie loty. Ceny takich maszyn rozpoczynają się od 1000 zł.

Profesjonalny dron lotniczy

Profesjonalne drony lotnicze to najwyższa półka. Ich ceny sięgają powyżej 10 000 zł. Swoim właścicielom oferują wiele możliwość, łącznie w wykonywaniem filmów i robieniem zdjęć wysokiej jakości. Zazwyczaj wykorzystywane są do profesjonalnych usług filmowych czy fotograficznych i nie poleca się ich osobom, które latanie dronem traktują jako rozrywkę.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here