6 pomysłów na prezent na Dzień Dziecka dla chłopca

Radość dziecka jest najważniejsza — wybierając prezent z okazji jego dnia, warto też zastanowić się, czy wspiera on jego rozwój i zainteresowania. Pomysły, które zebraliśmy w naszym zestawieniu, sprawią radość każdemu chłopcu, a dla rodziców staną się źródłem inspiracji w tym, a być może i w przyszłych latach.

Dzień Dziecka tuż, tuż. Żeby wybrać prezent idealny, zadaj sobie najpierw kilka pytań: co maluch najbardziej lubi robić w czasie wolnym? Jakie predyspozycje wykazuje? Woli składać puzzle, klocki czy czytać książeczki? A może wszędzie go pełno i nie może usiedzieć dłużej w jednym miejscu? Odpowiedzi na te pytania pomogą ci trafnie wybrać akcesoria czy zabawki na Dzień Dziecka dla chłopca, które posłużą mu przez dłuższy czas.

Prezenty na dzień dziecka dla chłopca — pomysły

Nasze propozycje w poszczególnych kategoriach zostały podzielone na kategorie wiekowe, dzięki czemu z łatwością zweryfikujesz, czy dany prezent się sprawdzi.

DLA RUCHLIWYCH

Chłopcy w wieku 2-3 lat.

Rowerek biegowy

Aby ruszyć z miejsca dziecko musi odpychać się nogami, rowerek biegowy jest to bardzo dobre rozwiązanie jako prolog do jazdy na klasycznym rowerze. Rowerek służy do rozwoju koordynacji ruchowej poprzez świetną zabawę na świeżym powietrzu.

Chłopcy w wieku 3-5 lat.

Hulajnoga tradycyjna

Hulajnogi powróciły do łask i od kilku sezonów święcą triumfy na osiedlowych podwórkach, skwerach i alejkach. Na rynku dostępne są pięknie zaprojektowane modele w zdecydowanych kolorach, ozdobione elementami odblaskowymi i specjalnymi nadrukami, dwu- i trzykołowe.

Chłopcy w wieku 6-12 lat.

Wrotki

Wyparte przez rolki, teraz wracają do łask. Wrotki – bo o nich mowa, są idealnym sprzętem dla dzieci: są stabilne i bezpieczne: trudniej się na nich przewrócić, a także rozpędzić do zawrotnej prędkości. Świetnie sprawdzają się za to do wykonywania różnych trików, dostarczając dziecku mnóstwo frajdy.

DLA KREATYWNYCH

Zestaw LEGO dobrany do kategorii wiekowej

Dla najmłodszych (do 5 lat) sprawdzi się linia DUPLO, składająca się z dużych, kolorowych klocków, które trudno zgubić czy połknąć przez chwilę nieuwagi. Dzieciom w wieku 5-8 lat spodobają się zestawy z linii Classic, a także Ideas czy Friends. Dla jeszcze starszych dzieci można wybrać z kolei linie Explorer, Mindstorms czy Technic. Wiele z zestawów ze wspomnianych serii to świetny wstęp do programowania i zgłębiania zagadnień technologicznych!

DLA MAŁYCH MIŁOŚNIKÓW GIER

Dla chłopców od 3 lat (ograniczenia wiekowe dotyczą poszczególnych gier — warto zwrócić na to uwagę przy dokonywaniu zakupu).

Konsola

Przenośna konsola, a może wariant stacjonarny? Wybierz rozwiązanie, które będzie najwygodniejsze dla dziecka i jego opiekunów. Warto dołączyć do zestawu voucher na gry (oczywiście odpowiednio dobrany do marki konsoli — to ważne!), co jest lepszym rozwiązaniem, niż kupno samych gier. Może się okazać, że chłopiec ma już tę pozycję w swojej kolekcji!

Fotel gamingowy

Każdy szanujący się gamer powinien mieć odpowiednio dobrany fotel, co gwarantuje mu komfort podczas godzin spędzonych przed monitorem. Zwróć uwagę na to, czy fotel jest dobrze wyprofilowany, a także czy można swobodnie regulować jego wysokość oraz kąt nachylenia oparcia.

Szczęśliwe dzieci, nie tylko w dniu ich święta, to marzenie każdego rodzica.
Mamy nadzieję, że z pomocą tego prezentownika uda się wywołać uśmiech na niejednej dziecięcej twarzyczce już 1 czerwca!

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here