Woda z cytryną a ciąża

Czas ciąży to szczególny okres, w którym przyszła mama powinna zwracać szczególną uwagę na swoją dietę. Musi dbać wszak nie tylko o swój organizm, ale także o rozwijającego się w jej ciele maluszka. Kobieta w ciąży na każdym kroku dowiaduje się, co może, a wręcz powinna jeść, a czego lepiej unikać.

Zdrowym nawykiem wielu osób jest picie wody z cytryną, często na czczo. Czy w ciąży powinno się zaprzestać tego robić? Nic na to nie wskazuje. Jak wiadomo, cytryna znana jest z szeregu dobroczynnych dla naszych organizmów właściwości. Przede wszystkim odkwasza organizm. Jest królową witaminy C, której wysoki poziom jest ważnym sprzymierzeńcem z infekcjami wirusowymi i bakteryjnymi. Zawiera także dożo rutyny, uszczelniającej naczynia krwionośne, witamin z grupy B i E, potasu, sodu, żelaza i magnezu. Ponadto, cytryna działa wspomagająco na układ pokarmowy – reguluje trawienie, pomaga na zaparcia oraz niweluje zgagę. Dostarcza energii, działając orzeźwiająco. Wspomaga nawet w walce z nowotworami.

Nie ulega zatem wątpliwości, że woda z cytryną w ciąży to doskonały pomysł. Przyszłe mamy muszą zadbać o dobre nawodnienie organizmu, a plaster cytryny dodany do wody tylko w tym pomoże. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach. Kobietom w ciąży nie zaleca się pić nierozcieńczonego soku z cytryny, ponieważ, mimo kwaśnego smaku, zawierają dużo cukrów prostych, których przyszłe mamy powinny unikać. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wyżej wspomniane dodanie cytryny do wody. Warto wiedzieć, że najwięcej prozdrowotnych właściwości ma nie miąższ, a skórka cytryny. Na naszym rynku trudno jednak o cytryny, których skórka nie byłaby woskowana. Jeśli istnieje taka możliwość – warto wybierać tzw. cytryny BIO, jeśli nie, dobrym pomysłem jest sparzenie skórki cytryny wrzącą wodą, to jednak i tak nie daje gwarancji pozbycia się szkodliwych substancji. Bezpieczniej jest w takim wypadku cytrynę po prostu obrać lub wycisnąć z niej sok. Woda z cytryną najlepiej zadziała wypita rano na czczo, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by korzystać z niej podczas całego dnia.

www.mydlanyraj.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here