Bitcoin co to?
Bitcoin jest to jedna z wielu dostępnych dzisiaj kryptowalut. Została wprowadzona w 2009 roku przez Satoshi Nakamoto, więc bitcoin w przyszłym roku będzie miał swoją okrągłą rocznicę. Minione dziewięć lat było pełne wzlotów i upadków, dosłownie.

Bitcoin jak zacząć?
Zabawa z bitcoinem w rzeczywistości nie jest aż tak skomplikowana, jak może się wydawać i jak to jest kreowane przez media i banki komercyjne. W rzeczywistości osoby, które się tym zajmują, sprawiają, że system ten jest bardzo intuicyjny i przejrzysty, co daje im przewagę względem tradycyjnej bankowości. Przejdźmy do tego, jak zacząć. Po pierwsze musimy wybrać portfel, który będzie nam służył do przechowywania bitcoinów, polecam poszukać w internecie na stronach związanych z nim, aby wybrać dla siebie jak najlepszy. Następnie możemy zacząć kupować bitcoiny na giełdach bitcoinowych lub można porozumieć się z innymi osobami, które bardzo chętnie go od nas odkupią lub nam sprzedadzą.

Ile kosztuje bitcoin?
Tutaj ukazuje się nam piękna historia bitcoina. Jeden dolar 5 października 2009 był wart grubo ponad tysiąc BTC. Następnie cztery lata później jego cena wynosiła już za 1 BTC – tysiąc dwieście czterdzieści dwa dolary. W obecnej chwili kosztuje on 9830 $. Jak możemy zauważyć, jeżeli ktoś pięknego 5 października „zmarnował” swojego 1$ na 1309 bitcoinów to posiadałby na swoim koncie 12. 867 milionów dolarów!

http://investlife.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here