fikus

Rośliny to bardzo ładna dekoracja wnętrza, sprawdzi się ona nie tylko w stylu minimalistycznym, ale także w stylu boho czy klasycznym. Aby mogły cieszyć nas swoim wyglądem, należy je regularnie podlewać, przesadzać oraz pielęgnować. Poznajmy tę roślinę nieco bliżej. 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-pielegnowac-fikusy/

Fikus – odmiany i występowanie

Fikus, czyli inaczej figowiec. Posiada swoje odmiany. Najpopularniejszą z nich jest Benjaminek. W domach jednak bardzo często możecie spotkać Fikusa Sprężystego.

  • Fikus Sprężysty – w swoim czasie ciszył się sporą popularnością. Kiedy jego rozmiar sięgał już do sufitu, obcinało się go, a obciętą część wsadzało do wody i tworzyło z niego nowy kwiat.
  • Benjaminka  tam samo jak i Fikusa sprężystego możecie zobaczyć w dwóch rodzajach. Pierwszy to ten standardowy z zielonymi liśćmi, drugi natomiast posiada liście biało-zielone.

Jakie wymagania ma fikus? 

Każda roślina tak jak każdy organizm posiada swoje wymagania, dzięki którym może odpowiednio funkcjonować. Fikusy, zarówno Sprężysty jak i Benjaminek, lubują się w stałej temperaturze, która osiąga okolicę około 20 stopni. Rośliny te powinny także stać w miejscach, w których mają dostęp do sporej ilości światła.

Wybierając odpowiednie miejsce dla fikusa, dobrze się zastanówcie. Powinno ono być ciepłe, nasłonecznione, a także z dala od przeciągów. Zmiana temperatury może całkowicie zabić wam roślinę. Warto także uwzględnić rozmiar.

Fikus – podlewanie

Praktycznie każda roślina uwielbia wodę, tak jest również w przypadku fikusa. W okresie letnim powinno się go podlewać minimum dwa razy w tygodniu. Najlepiej jest robić tę czynność wieczorem, kiedy słońce nie jest już takie parzące lub wtedy kiedy zaczyna już zachodzić. W okresie zimowym wystarczy podlać go tylko raz na tydzień.

Jaki nawóz wybrać?

Najlepiej do naważenia fiskusa sprawdzi się nawóz, który jest wieloskładnikowy, oraz taki, który zawiera łatwo przyswajalne substancje odżywcze. Wystarczy już ilość, aby wasza roślina była wam bardzo wdzięczna za doskonałą pielęgnację jaką ją obdarowujecie.

Zobacz też: http://www.cowtoruniu.pl/czym-zastapic-tradycyjny-proszek-do-prania/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here