rodzaje manekinów
fot. pexels.com

Kupując manekina musimy zwrócić uwagę na kilka detali, które będą bardzo istotne w jego dalszym wykorzystaniu. Manekin bowiem powinien spełniać swoją rolę, w zależności od tego, do czego chcemy go używać. Sprawdź, na co zwracać uwagę przy zakupie manekina.

Zobacz też: http://www.carpathians.pl/manekiny-calopostaciowe-co-warto-o-nich-wiedziec-przed-zakupem/

Manekin krawiecki

Do krawiectwa wykorzystuje się różne manekiny. Jednakże warto zwrócić uwagę na to, iż mają one odpowiednie rozmiary, które są przypisane do rozmiarówki odzieżowej. Można zakupić manekina kobiecego, który prezentuje sylwetkę wyłącznie do bioder, ale wówczas należy go dobrać w odpowiednim rozmiarze. Najlepiej zdecydować się na rozmiar 38, który jest najpopularniejszym.

Manekin powinien być wykonany z gąbki, która jest pokryta materiałem. Wówczas możemy w niego wpinać materiał, robić poprawki oraz wbijać szpilki do woli.

Manekin dekoracyjny

Jeśli chcemy mieć manekina do dekoracji wnętrza możemy zdecydować się na zakup całej sylwetki w jednolitym kolorze. Takie manekiny są albo stałe albo mają możliwość obracania różnych części ciała, np.: dłoni w dowolny układ.

Manekiny takie wykorzystuje się w aranżowaniu wnętrz albo również korzysta się z nich w celach prezentowania odzieży. Doskonale sprawdzają się na witrynach sklepowych. Zatem jeśli prowadzisz swój mały warsztat krawiecki i chcesz swoim klientkom zaprezentować gotowy fason na sylwetce, możesz zdecydować się na zakup takiego manekina. Będzie on ładnie się prezentował, a także ładnie zaprezentuje twoją kolekcję odzieży.

Manekin w częściach

Jeśli nie potrzebujesz całej sylwetki manekina, możesz zdecydować się na zakup poszczególnych części. Dla przykładu, jeśli zajmujesz się manufakturą i wyrabiasz biżuterię to przyda ci się z pewnością ruchoma dłoń, na której zaprezentujesz pierścionki i bransoletki. Możesz również zakupić głowę z szyją, jeśli np.: masz w swojej ofercie kapelusze.

We fryzjerstwie kupuje się manekiny z włosami, które można wykorzystywać do ćwiczeń różnych uczesań. Wystarczy do tego tylko głowa manekina i włosy.

Przeczytaj też: http://www.przytulny.pl/listwa-przyblatowa/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here