3 powody, dla których warto wyjechać na długie i krótkie wakacje nad morze

Urlop jest krótki, a miejsc, które warto odwiedzić – sporo. Ale w tej rywalizacji warto postawić na wyjazd nad Bałtyk i nie ma wcale znaczenia, czy będzie to krótki wypad, czy pełnoprawne wakacje. Oto 3 powody, które mogą się wydawać oczywiste, ale obok których na pewno nie można przejść obojętnie.

Doskonałe SPA i wellness

Choć gabinety SPA są rozrzucone po całej Polsce, to w rankingach najlepszych tego typu obiektów zawsze dominują nadmorskie. Niezależnie od przyczyn takiego stanu rzeczy, każdy, kogo interesuje odnowa biologiczna, powinien znaleźć swój hotel SPA nad morzem. Oferta często jest bogatsza niż gdzie indziej, ponieważ poza klasycznymi zabiegami, często można też skorzystać z rytuałów i programów odnowy charakterystycznych właśnie dla rejonów nadmorskich. Od kąpieli w solance, przez inhalacje, aż po okłady.

Nie można też nie zauważyć, że już od dość dawna to właśnie nad morzem specjaliści SPA zarabiają najlepiej, więc tam też zatrudniają się ci, którzy potrafią najwięcej. A nie od dziś wiadomo, że profesjonalizm jest często zdecydowanie ważniejszy niż sprzęt, więc łącząc wiedzę, doświadczenie i doskonale przygotowane gabinety, można uzyskać idealne wyniki.

Aktywność dla każdego

Każdy hotel SPA nad morzem poza ofertą zabiegową będzie też dawał możliwość aktywnego spędzenia czasu. Poza rekreacyjnymi spacerami po plaży czy zwiedzaniem urokliwych nadmorskich miasteczek można zdecydować się nawet na dalszą wyprawę rowerową (przez wiele nadmorskich miejscowości biegnie chyba najbardziej kultowa trasa R10, ale są i szlaki lokalne) czy zwiedzanie Pomorza, które potrafi zaskoczyć nie tylko morzem i zróżnicowanymi plażami.

O ile wakacje w górach mogą być świetne, to jednak bez dobrej kondycji nie można tam nastawiać się na aktywność – nad morzem natomiast poradzą sobie i fanatycy zdrowego stylu życia, i osoby, które nie mają siły albo ochoty się przemęczać. Tu po prostu każdy znajdzie jakąś formę aktywności dla siebie.

Niezapomniane widoki

Tym, co przyciąga chyba najbardziej, są wspaniałe, zupełnie niepowtarzalne widoki. Morze zmienia swoje oblicze nie tylko z każdą porą roku, ale praktycznie każdego dnia. Jest urzekające nie tylko przy idealnej pogodzie – nie brakuje osób, które twierdzą, że im gorsza jest pogoda, tym piękniej wygląda Bałtyk. Być może o gustach się nie dyskutuje, ale na pewno warto wyrobić sobie własne zdanie.

Żeby to uzasadnić, nie trzeba wcale uznawać tych widoków za magiczne czy niemal metafizyczne. Nie, one są piękne nawet bez dopisywania im dodatkowego znaczenia, ale o tym wiedzą tylko ci, którzy na wakacje wybrali się w odpowiednim kierunku – na północ (a najlepiej na północny zachód, gdzie Bałtyk traci odrobinę swój przesadnie spokojny charakter).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here