Co oznacza skrót kk?

W ostatnich latach komunikacja staje się coraz bardziej uproszczona, o czym każdy z nas przekonuje się każdego dnia. Wysyłamy do siebie zdjęcia, emotikony, a w konwersacjach na messengerze czy w smsach stosujemy liczne skróty i zapożyczenia. Nie każdy jednak wie, co oznaczają poszczególne terminy. Jedną z wątpliwości, która trapi niektórych internautów, jest pytanie: co to znaczy kk?

Nie przedłużając i odpowiadając już na wstępie, kk oznacza tyle co „ok”. Ale jak to, kolejny skrót o tym samym znaczeniu? Wszystko zaczęło się od słowa „okej”, zapożyczonego z języka angielskiego, oznaczającego naszą zgodę, aprobatę, zrozumienie wypowiedzi przedmówcy, chęć zrobienia czegoś, na co propozycję otrzymaliśmy. „Okej” skróciło więc sformułowania takie jak „zgadzam się”, „niech będzie”, „podoba mi się ten pomysł”. Ludziom jednak nadal było zbyt mało i „okej” skrócili do „oki” oraz „ok”, takie skróty często pojawiały się podczas rozmów w komunikatorach internetowych czy podczas pisania smsów do znajomych. Z jakiegoś względu niedawno zaczęła funkcjonować forma „kk”, co można tłumaczyć na różne sposoby:
– klikamy dwa razy w ten sam klawisz, przez co pisanie wiadomości jest jeszcze minimalnie szybsze i nie wymaga od nas zastanowienia
– niektórzy kk utożsamiają ze stwierdzeniem w stylu „dobra, dobra”, czyli aprobatą z odrobiną lekceważenia, pokazania, że nie jesteśmy głupi i już zrozumieliśmy o co komuś chodziło. To już jednak zależy od każdej osoby, jak interpretuje tą nową formę i w jakich sytuacjach jej używa.

www.mamipapi.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here