Kappa - skąd się wzięło i co oznacza?

W internecie funkcjonuje wiele memów i emotikon. Rozwinęły się one w ciągu ostatnich kilku lat. Jedną z najpopularniejszych hybryd obu tych pojęć jest kappa. Co to znaczy kappa i skąd się wzięło? O tym niżej.

Kappa jest emotikoną używaną głównie na Twitchu – znanej na całym świecie platformie do prowadzenia nagrań na żywo, głównie z gier. Przedstawia ona byłego pracownika witryny poprzednika Twitcha – Justin.tv. Nazywa się on Josh DeSeno. Programował czat w tym serwisie, a więc również emotikony. Popularnym żartem wówczas było dodawanie podobizn pracowników do listy „emotek”. Josh zrobił to samo ze swoją podobizną, używając do tego zdjęcia ze swojej karty pracownika. Po zamknięciu Justin.tv kappa zaczęła podbijać Twitcha. Szybko zdobyła popularność. Nie trzeba było też długo czekać na wysyp memów z twarzą DeSeno.

Przejdźmy do sedna – co oznacza ta emotikona lub samodzielny wyraz? Służy ona podkreśleniu ironii i sarkazmu. Używa się jej dla zabawy lub dla trollingu (czyli, mówiąc potocznie, „wrabiania” w coś innych użytkowników).

Nie do końca wiadomo skąd wzięła się nazwa emotikony. Niektórzy sugerują, że od nazwy japońskiego, złośliwego demona. Któż jednak wie, ile w tym prawdy?

W jednym z wywiadów Josh przyznał, że przez długi czas czuł się nieswojo z tak dużym zainteresowaniem jego wizerunkiem. Dziś jednak nie przypomina siebie z czasów, kiedy stał się kappą, co pomogło mu w oswojeniu się z myślą, że, jak sam pisze na swojej stronie, jego twarz jest prawdopodobnie najczęściej powielanym cyfrowo obrazkiem na świecie.

www.alebutik.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo oznacza skrót kk?
Następny artykułCo będzie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here