kawa americano

Americano to kawa, którą tradycyjnie przyrządza się na bazie espresso. Dzięki dodatkowi wody napój ten jest delikatniejszy w smaku niż klasyczne espresso. Wbrew pozorom przygotowanie klasycznego americano nie jest takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Ważne są między innymi proporcje kawy do wody. Jak przygotować americano prosto i szybko? Jest na to sposób!

Jak kawę americano przygotowują bariści?

Kawa americano może zostać przyrządzona na bazie pojedynczego lub podwójnego espresso. Podstawową zasadą przyrządzania americano jest sposób łączenia espresso i wrzątku. Kawę należy wlewać do wody, a nie odwrotnie. Jakie są idealne proporcje kawy americano? Bariści przyjmują, że 2/3 wody oraz 1/3 espresso. Napój najczęściej przygotowuje się w naczyniu (szklance lub filiżance) o pojemności 200 ml.

Dużym błędem popełnianym przez niedoświadczonych pracowników kawiarni jest dolewanie do espresso wody „na oko”. Przez to trudno jest uzyskać odpowiednią intensywność napoju. Warto więc wcześniej odmierzyć dokładną porcję wody.

Kawa czarna nie powinna mieć gorzkiego ani kwaśnego posmaku, dlatego warto zwrócić uwagę na jakość i gatunek ziaren kawy, które zostaną użyte do zrobienia espresso. Jeśli chcemy przygotować americano samodzielnie w domu, bardzo dobrym rozwiązaniem jest zaparzenie kawy w ekspresie kapsułkowym. Dzięki hermetycznemu zamknięciu mamy pewność, że zmielone ziarna będą zawsze świeże.

Idealna kawa americano z ekspresu na kapsułki

Kawa americano będzie miała zawsze idealne proporcje, jeżeli skorzystamy z ekspresu do kawy na kapsułki. Urządzenia od NESCAFÉ® Dolce Gusto® z systemem wysokiego ciśnienia do 15 barów pozwalają na przygotowanie profesjonalnej kawy z aksamitną cremą niczym z kawiarni. Ponadto hermetycznie zamknięte kapsułki używane w ekspresie są gwarancją świeżego aromatu. Nie ma ryzyka, że kawa zwietrzeje i nabierze gorzkiego lub kwaśnego posmaku.

Jak przygotować kawę z ekspresu na kapsułki? To bardzo proste! Wystarczy tylko włożyć wybraną kapsułkę do ekspresu, nacisnąć przycisk lub przesunąć dźwignię i chwilę poczekać. Doskonała aromatyczna kawa o bogatym smaku będzie gotowa już w kilka chwil. Nie musimy się martwić koniecznością odmierzania odpowiednich proporcji espresso do wrzątku – ekspres i kapsułki zrobią wszystko za nas!

Dodatki, które urozmaicą smak kawy

Miłośnicy słodkich smaków mogą dodać do kawy ulubione dodatki, takie jak słodki syrop. Z americano doskonale komponują się: syrop orzechowy, czekoladowy lub karmelowy. Aby uzyskać smakowity deser, warto przyozdobić kawę bitą śmietaną i posypką, na przykład z kakao lub cynamonu. Wyjątkowe doznania smakowe gwarantowane!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here