Przyciąga wspaniałymi basztami, potężnymi murami oraz budowlami, które swym obronnym charakterem mogą zadziwić każdego miłośnika historii. Paczków, będący jednym z najchętniej zwiedzanych przez turystów miast na terenie Opolszczyzny, z pewnością ma się czym pochwalić. Jakie atrakcje turystyczne tego miasta zasługują na szczególne wyróżnienie?

Główną ozdobą miasta są jego fortyfikacje. Powstawały one wraz z zamkiem od połowy XIV stulecia. Choć zamku już nie ma, zachowały się mury oraz wiele innych budowli, na które z pewnością warto zwrócić uwagę w czasie wizyty w Paczkowie. Zdobiące je wieże bramne oraz liczne baszty zachwycają każdego. Obronnym charakterem urzeka też najważniejszy kościół na terenie miasta. To kościół św. Jana Chrzciciela, który w XVI wieku został przebudowany w związku z niepokojącą sytuacją polityczną i rosnącym zagrożeniem ze strony Turcji. To właśnie w tym czasie kościół został ozdobiony charakterystycznym krenelażem oraz wzbogacony o studnię. Dzięki temu w chwili zagrożenia ludzie ukrywający się w murach świątyni mieli zapewniony dostęp do wody. Studnia ta do dziś znajduje się w prawej nawie kościoła i jest najważniejszym elementem w jego wnętrzu.

Paczków to jednak nie tylko cenne zabytki architektury, ale i tak wspaniałe atrakcje turystyczne, jakim jest tutejsze Muzeum Gazownictwa. Ta wyjątkowa placówka pozwala na zapoznanie się z historią gazownictwa, wyjaśnia również możliwości wykorzystywania oraz pozyskiwania gazu. Z pewnością warto włączyć wizytę w tym muzeum do programu swej wycieczki po mieście.

www.starovka.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here