Wózek spacerowy dla dziewczynki

Kiedy nasza pociecha zaczyna samodzielnie siadać, warto pomyśleć o zainwestowaniu w spacerówkę. Wózek ten, przeznaczony dla dzieci od ok. 6 miesiąca życia, stanowi idealny wybór dla rodziców, którzy planują piesze podróże ze swoimi podopiecznymi. Na rynku możemy znaleźć wiele modeli w różnych cenach. Które z nich są najlepsze dla dziewczynek?

Rodzaje spacerówek

Spacerówka to wózek, w którym przewozimy dzieci, które zaczynają samodzielnie siadać. Standardowo przyjmuje się, że moment ten wypada około 6. miesiąc ich życia, jednak może się zdarzyć, że nasza pociecha osiągnie tę zdolność wcześniej lub później niż po pierwszym półroczu od narodzin. Na rynku dostępnych jest wiele nowoczesnych modeli, które różnią się od siebie przeznaczeniem, funkcjonalnością i ceną. Zapoznać się z nimi możecie na stronie boboking.pl, gdzie znajdziecie również mnóstwo wartościowych informacji na temat typów, jakości i montażu spacerówek.

Wózki spacerowe dzielimy na dwie kategorie: parasolki i wózki kopertowe. Wózek kopertowy charakteryzuje stabilna, cięższa konstrukcja oraz dobra amortyzacja. Bardzo często mają możliwość regulacji poszczególnych elementów (jak np. oparcia lub zagłówka), w związku z czym pozwalają na lepsze dopasowanie do zmieniającej się sylwetki dziecka. Składają się na płasko, w związku z czym ich przenoszenie może sprawiać więcej problemów, niż w przypadku parasolki.

Parasolka jest bowiem lekkim, składającym się w harmonijkę wózkiem, który dobrze sprawdzi się dla rodziców często podróżujących ze swoim dzieckiem. Przez swoją mniej stabilną konstrukcję nie nadaje się jednak do jazdy po wyboistym terenie i zalecana jest raczej jako uzupełnienie dla wózków kopertowych. Parasolki nie posiadają również tylu akcesoriów i funkcji, co standardowe spacerówki, co czyni je mniej komfortowymi.

Dobre wózki spacerowe dla dziewczynek

Solidny wózek powinien posiadać kilka podstawowych cech. Jedną z najważniejszych jest jakość kół. W spacerówkach możemy spotkać się z trzema rodzajami kół – pompowanymi, piankowymi i żelowymi. Koła pompowane są bardzo stabilne i elastyczne, wobec czego nadają się do jazdy na trudnym podłożu, jednak ich minusem jest fakt, że mogą się przebijać. Koła piankowe natomiast są od nich o wiele lżejsze, lecz nie zaleca się ich do podróży po nierównych drogach. Dobrym rozwiązaniem są koła żelowe, które zapewniają większą stabilność na wyboistej nawierzchni, a do tego nie da się ich przebić. Ich wadą jest natomiast stosunkowo duża masa.

Kolejną istotną kwestię stanowią hamulce – w spacerówkach spotykamy się z hamulcami nożnymi i ręcznymi, których wybór jest tak naprawdę uzależniony od preferencji rodziców. Podobnie rzecz ma się z typem siedziska, które w przypadku wózków spacerowych dzielimy na kubełkowe i rozkładane. Siedziska rozkładane pozwalają na niezależne regulowanie oparcia i podnóżka, podczas gdy kubełkowe dają możliwość jednoczesnej regulacji oparcia i podnóżka, zapewniając dziecku prawidłową pozycję i większy komfort podczas jazdy.

Aby najlepiej wybrać spacerówkę dla dziewczynki, polecamy udać się do dobrego sklepu z wózkami, w których przyjrzymy się dostępnym modelom, a także zapytamy sprzedawcę o poradę. Na rynku można otrzymać wiele produktów, które cechują się wysoką jakością i nowoczesnym stylem. Wózki spacerowe dla dziewczynek występują w różnych kolorach i nietuzinkowych wzorach. Oferta jest tak szeroka, że rodzice z łatwością znajdą wózek, który przypadnie do gustu ich małym podróżniczkom, i zamieni codzienne spacery w prawdziwą przyjemność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here