koloryzacja
fot.: pexels.com

Regularna koloryzacja włosów jest najpopularniejszym zabiegiem wykonywanym przez kobiety. Odwiecznym dylematem pozostaje jednak to, czy w tym celu należy się udać do salonu fryzjerskiego, czy może dokonać samodzielnej koloryzacji w domowym zaciszu. Oto wady i zalety jednego, jak i drugiego rozwiązania. 

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/farbowanie-wlosow-salon-koloryzacja-domu/

Samodzielna koloryzacja w domu

Podstawową zaletą farbowania włosów w domu jest cena. W tym przypadku, ponosi się jedynie koszty zakupu farby do włosów. Natomiast u fryzjera płaci się najczęściej za koloryzacje, podcięcie, modelowanie włosów, a nawet zabiegi regenerujące.

Nie można zapomnieć o tym, że samodzielna koloryzacja jest także niezwykle wygodna. Nie trzeba bowiem poświęcać swojego czasu na dojazd do salonu, czy też szukanie wolnej godziny w grafiku pomiędzy pracą a czasem dla siebie. Farbując włosy w domu można także wykonywać wiele czynności, nie przejmując się tym, jak się wygląda.

Niestety, farbowanie włosów w domu ma także swoje drugie, nieraz negatywne oblicze. Najczęściej dotyczy ono wyboru koloru. Przede wszystkim, wybór odcieni farb jest w sklepie znacznie ograniczony, w porównaniu do możliwości fryzjera, który potrafi połączyć kilka z nich, aby uzyskać zadowalający efekt. Samodzielna koloryzacja niesie za sobą także ryzyko dokonania złego wyboru odcienia, którego ściągnięcie wcale nie jest takie proste.

Farbowanie włosów w salonie fryzjerskim

Największą zaletą wizyt w profesjonalnym salonie pod okiem doświadczonych stylistów jest to, że dostępne farby są znacznie lepszej jakości. W związku z tym, skóra głowy i włosy mają zapewnione większy komfort i lepszą pielęgnacje.

Jeżeli natomiast chodzi o wady, to tak jak w poprzednim przypadku jest to cena, która w salonie jest zdecydowanie wyższa. Warto jednak pamiętać, że zazwyczaj niesie ona za sobą komfort i relaks, który od czasu do czasu należy się każdemu.

Zanim więc podejmie się decyzje, w jaki sposób dokona się koloryzacji włosów, należy przemyśleć przede wszystkim to jaki efekt chce się uzyskać, ile można poświęcić na to czasu oraz pieniędzy.

Przeczytaj też: http://www.cowtoruniu.pl/co-wybrac-kosmetyki-z-drogerii-czy-z-salonu-fryzjerskiego/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here