Pomysł na oświetlenie – nowoczesne plafony i lampy wiszące LED

Oświetlenie typu plafon LED i lampa wisząca to alternatywa dla klasycznego, czy nawet nowoczesnego żyrandola. Dzięki światłu emitowanemu z diod jest także sposobem na ograniczenie zużycia energii. A moc światła, którą utrzymujemy, jest identyczna lub nawet lepsza niż w przypadku prądożerczych żarówek.

Z czym kojarzą się nam plafony? Prostota, oszczędna forma, a może po prostu nuda? Pora obalić ten stereotyp. Plafony sufitowe LED zachwycają bogactwem form i wzorów. To duża zasługa polskich producentów oświetlenia, którzy nie ustają w pracy, aby zaprezentować nam kolekcje inspirowane światem designu i wnętrz pięknych jak z najlepszych katalogów wnętrzarskich. Taki efekt łatwo osiągniemy wybierając nowoczesny plafon LED lub lampę wiszącą do mieszkania. Zwłaszcza, że to oświetlenie ma naprawdę dużo zalet.

Plafony LED w mieszkaniu – główne zalety

Co jako pierwsze warto podkreślić charakteryzując zalety nowoczesnych plafonów LED? Z pewnością fakt, że można je łatwo dopasować do wnętrz. Montaż jest bardzo prosty, nie wymaga wielu inwazyjnych prac związanych z elektryką. Ich budowa i konstrukcja pozwala na wykorzystanie w niemal każdym pomieszczeniu wewnątrz domu – w salonie, sypialni, łazience, korytarzy, gabinecie czy łazience. Ponadto znacznie redukują zużycie energii! To zadziwiające, ale zwykła dioda LED potrafi zużyć do 7 razy mniej energii niż odpowiadająca jej mocą światła żarówka tradycyjna. Wyobraźcie sobie te rachunki za energię – dużo niższe niż wcześniej.

Więcej zalet? Proszę bardzo. Plafony LED, w przeciwieństwie do kinkietów, można zamontować nie tylko na ścianie, ale też na suficie.  Dzięki możliwości instalacji na suficie kupno odpowiedniego mocnego plafonu LED może załatwić sprawę oświetlenia głównego. Dużą zaletą plafonów jest funkcja rozpraszająca światło, co daje wrażenie większej przestrzeni.

Nowoczesne plafony i lampy wiszące LED – propozycje projektantów

Wśród designerskich plafonów LED warto zwrócić uwagę na ruchomą lampę Inea Light Ma&De Eclips S. Ma dynamiczną budowę, dzięki czemu wspaniale rozprasza światło po całym pomieszczeniu. To plafon pasujący do nowoczesnych wnętrz, oferowany w czterech kombinacjach kolorystycznych.

Twój gust skłania się bardziej w kierunku stylu nowoczesnego, ale dekoracyjnego? Spójrz na plafon LED ARIAN hiszpańskiej marki Schuller. Do plafonu zamocowano 5 kloszy z mieniącego się szkła. W środku zamontowano kryształowe koraliki w formie pasków. Źródłem światło jest 5 żarówek LED G9 dających białe ciepłe światło.

Zamiast plafonu w nowoczesnych wnętrzach sprawdzają się ponadto lampy wiszące LED. To oświetlenie, które świetnie odnajdzie się jako lampa nad stół w jadalni, biurka czy wyspę kuchenną. Różne modele mogą być zawieszane na różnej wysokości, a oprawy dostępne są w wielu kolorach.

Nowoczesne plafony i lampy wiszące LED – podsumowanie

Z pewnością wiele osób kojarzy plafony raczej z prostymi i mało finezyjnymi formami. Obecnie to już przeszłość. Nowoczesne plafony LED, podobnie jak lampy wiszące LED dostępne w ofercie wielu polskich producentów to prawdziwe cacka. Możecie znaleźć ciekawe plafony, które pasują do designerskich wnętrz. Plafony i lampy wiszące LED mogą posiadać nawet kilka źródeł światła na podstawie, co pozwala bawić się oświetleniem w domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here