Motywacja ma znaczenie

Zadowolenie z pracy oraz wynagrodzenia jest niezwykle ważnym elementem, który zatrzymuje pracowników w danej pracy na dłużej. Dziś wielu pracodawców pragnie dodatkowo zmotywować swoich pracowników, oferując im dodatkowe bonusy.

Zadowolony pracownik to doceniony pracownik

Dodatkowe benefity, jakie czekają na pracowników w danej firmie, dziś mogą przyjąć różnorodną formę, jednakże niezależnie od tego, wszystkie one mają jeden wspólny cel. Benefity mają zwiększać motywację oraz zadowolenie i efektywność pracowników. Ważne jest, aby odpowiednio doceniać pracowników. Dziś na rynku istnieje szereg różnorodnych dodatkowych nagród, na które z niecierpliwością czekają pracownicy. Nic w końcu nie sprawia większej przyjemności niż dodatkowa nagroda od szefa. Pracownik czuje się wówczas wyróżniony i doceniony, a co więcej wzrasta jego motywacja do pracy i chęć pracy. Takie działania w wielu przypadkach przyczyniają się do tego, że pracownicy nie myślą o zmianie pracy i szukaniu lepszej alternatywy. W wielu firmach benefity stanowią wyrównanie do np. niższych zarobków danego pracownika i choć oczywiście każdy wolałby otrzymać wyższą pensję, to w niektórych firmach nie jest możliwy wzrost uposażenia. Wtedy właśnie pracodawcy starają się dodatkowo wynagrodzić pracowników.

Najbardziej popularne dodatkowe nagrody

Na rynku istnieje wiele różnych możliwości dodatkowego nagradzania pracowników. Niezwykle popularne są różnego rodzaju vouchery, choć pracodawcy kuszą się także na opłacanie dodatkowych studiów rozszerzających kompetencje ich specjalistów, przeprowadzają wewnętrzne szkolenia na prośbę zespołu, a nawet dofinansowują kursy prawa jazdy. To wszystko to benefity, które mogą przyczynić się do zmniejszenia rotacji pracowników w danej firmie. Jeden z najnowszych systemów dodatkowego wynagradzania pracowników opracowała firma Nais (więcej szczegółów można sprawdzić na stronie https://nais.pl/). System Nais pozwala na spożytkowanie dodatkowego wynagrodzenia przekazanego przez firmę, w której się pracuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here