Odżywka do włosów kręconych

Wiemy doskonale, jak niezwykle istotna jest prawidłowa pielęgnacja włosów. Niestety, większość z nas utożsamia ją tylko i wyłącznie z regularnym stosowaniem szamponu, a przecież odżywki do włosów są podstawą ich właściwej pielęgnacji i regeneracji. Jeżeli chcemy, aby nasza fryzura była zdrowa i lśniąca, jak po wyjściu z salonu fryzjerskiego, warto zaopatrzyć się w najlepsze odżywki do włosów profesjonalnej marki.
Włosy to bezapelacyjnie atrybut kobiecości. Na ich wygląd ma wpływ nie tylko dieta, ale także kosmetyki. Świadoma pielęgnacja pozwoli wydobyć z naszych włosów naturalne piękno. Dlatego nie wyobrażamy sobie codziennej pielęgnacji włosów bez odżywki. Podczas jej wyboru należy przede wszystkim kierować się potrzebami naszych włosów, ponieważ niektóre typy włosów wymagają intensywnego nawilżania, a inne wartości odżywczych oraz ich wzmocnienia. Mimo to wiele z nas nie przywiązuje wagi do wyboru odżywki. Często ulegamy promocjom, wyprzedażom albo też w pośpiechu chwytamy ze sklepowej półki pierwszy produkt, który znajduje się w zasięgu naszej ręki. A szkoda, odżywkę powinnyśmy dobierać bowiem do potrzeb swoich włosów.
Jak więc wybrać odpowiednią odżywkę? Najpierw musimy uświadomić sobie, że odżywka odżywce nie równa. W pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na przeznaczenie danej odżywki, a dopiero później na jej markę. W sklepach jest dużo różnych odżywek do różnego rodzaju włosów, dlatego aby dokonać trafnego zakupu spośród tak ogromnego wyboru musimy ustalić, jaki mamy typ włosów.
Jeśli już wiesz, że twoje włosy są suche, łamliwe i do tego kręcone. Teraz musisz się zastanowić nad tym jaka odzywka będzie najlepsza.
Włosy kręcone odróżnieniu od pozostałych typów, mają bardzo dużą tendencję do przesuszania się. Ich posiadaczki powinny stosować intensywnie nawilżające odżywki oraz maski. Zwłaszcza takie, które nie posiadają silikonów i są wolne od SLS/SLES. Możesz wybierać spośród ogromnej ilości ziołowych, naturalnych oraz ekologicznych produktów do odżywienia kręconych włosów.
Możesz również postawić na odżywkę olejową:
Olejowanie kręconych włosów to kolejny ważny etap pielęgnacji. Loki zazwyczaj są suche i wysokoporowate z tendencją do przesuszania się, dlatego warto nakładać na nie specyfik na co najmniej 1-2 godziny. Można wybrać olej jojoba, ze słodkich migdałów, aloesowy lub awokado, które nawilżą kosmyki. Loki i fale częściej ulegają również uszkodzeniom mechanicznym, dlatego tak ważne jest olejowanie włosów co najmniej raz w tygodniu.

www.twojafanaberia.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZłoty cień do powiek
Następny artykułBob do ramion

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here