Nowoczesne łazienki

Automatyzacja w łazienkach osiągnęła w ostatnich latach bardzo wysoki poziom. Trzeba przyznać, że mowa tu nie tylko o urządzeniach AGD, ale również o umeblowaniu. Warto wskazać, że obecnie można zakupić meble, które naszym przodkom nawet się nie śniły. Oznacza to, że każdy może nabyć produkt, który będzie zdecydowanie bardziej funkcjonalny niż meble z poprzednich epok. Zaznacza się, że trwałość takich produktów nie pozostawia zbyt wiele do życzenia, ponieważ wraz z postępem technicznym rozwinęła się także technologia produkcji. Tym samym wszystkie meble, które obecnie wychodzą z taśm produkcyjnych w fabrykach, są bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne oraz inne defekty. Jak wiadomo, łazienka jest bardzo ważną powierzchnią użytkową, w której wyposażenie jest dodatkowo narażone na szkodliwe oddziaływanie wody. Dlatego branża meblarska opracowała unikalne i zarazem innowacyjne rozwiązania, które doskonale sprawdzą się w każdym gospodarstwie domowym.

Nowoczesne łazienki urządzane są przeważnie w stylu modernistycznym. Podstawowym wyznacznikiem tego wzornictwa jest oczywiście funkcjonalność. Dlatego meble łazienkowe muszą spełniać co najmniej trzy funkcje, aby mogły zostać uznane za nowoczesne. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na szafki. Niemal standardem wydaje się być obecnie zakup mebli, które pokryte są dodatkową warstwą ochronną. Jest ona bardzo praktyczna, ponieważ zapobiega gromadzeniu się brudu i zapewnia dodatkową ochronę przed bakteriami. Ponadto bardzo istotne jest, aby każdy przedmiot urządzenia domowego, który jest wykorzystywany wyłącznie w łazience, mógł być myty z użyciem prostej ściereczki nasączonej wodą, bez konieczności stosowania drogich chemikaliów. Na szczęście jednak producenci mebli dbają o to, aby nie było to konieczne. Zdecydowanie jednak zaleca się, aby przed zakupem konkretnego rozwiązania dokładnie przeczytać instrukcję. Może bowiem okazać się, że konieczne będzie zakupienie dodatkowych artykułów do pielęgnacji szafek, co może wiązać się z koniecznością podjęcia kolejnych wydatków.

Bardzo modne w ostatnich sezonach jest również montowanie w łazienkach wiszących półek. Trzeba przyznać, że takie rozwiązanie jest dobre, jednakże powinny one zostać przykręcone przez fachowca. W innej sytuacji narażamy się na jej oberwanie, co jest szczególnie szkodliwe wtedy, gdy ich główny trzon stanowi szkło. Dotyczy to także montowania luster oraz innych, równie podatnych na zniszczenie przedmiotów. W każdej sytuacji warto zdecydować się na umeblowanie, które jest w całości wykonane z drewna. W takiej sytuacji możemy być pewni, że wybieramy produkt trwały, który jest odporny na wszelkie próby ingerencji w jego wrażliwą strukturę. Na ogół nie jest wymagane zakupienie mebli z odpowiednimi atestami, jednakże w przypadku zdecydowania się na takie produkty mamy pewność, że zostały one wykonane zgodnie z Polską Normą. Nie ma tego problemu w łazienkach udostępnianych w zakładach pracy, bowiem tam wszystkie produkty muszą być zgodne z ogólnie przyjętymi zasadami BHP.

www.designsekcja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here