Najlepsza farba do włosów

Dostępnych w drogeriach i marketach farb do włosów, jest naprawdę wiele. Firm zajmujących się ich produkcją i zapewniających o spektakularnych efektach jest dużo, jednak czy wszystkie z nich na pewno oferują nam najwyższą jakość? Prawda jest taka, że nie. Wiele obecnie produkowanych farb do włosów zawiera amoniak, który w znacznym stopniu uszkadza i osłabia włosy. Fryzjerzy i styliści uprzedzają, by przy wyborze farby nie sugerować się niską ceną, ponieważ zazwyczaj nie przyniesie ona nic dobrego. Zalecają oni przede wszystkim czytać etykiety lub skorzystać z ich pomocy. Salony fryzjerskie zaopatrują się zazwyczaj w swoje farby, które produkowane są przez profesjonalne marki, takie jak Loreal, Matrix czy Renee Blanche. Po ich użyciu włosy są odżywione i lśniące.

Rodzaje farb do włosów

Aby wybrać najlepszą farbę do włosów, należy przemyśleć wszystkie dostępne opcje. Możemy skorzystać z farb drogeryjnych, mają one zazwyczaj dobre działanie, ładnie pokrywają siwe włosy, ich aplikacja nie należy do trudnych. Warto jednak sprawdzić, czy nie mają one środków uczulających i jeśli farbujemy włosy same, to przeprowadzić mały test na uczulenie. Najlepiej nałożyć odrobinę mieszanki w niewidoczne miejsce i sprawdzić, czy nie wystąpią jakieś niepożądane reakcje skóry.
Coraz częściej wybierane są farby ekologiczne i apteczne, które wzbogacone są w naturalne ekstrakty roślinne i naturalne oleje. Dostępność ich w punktach stacjonarnych może być mała, jednak w wielu internetowych aptekach i drogeriach można je bez problemu zakupić.
Farby fryzjerskie to również częsty wybór, dlatego, że nie niszczą włosów, a powlekają je otoczką, która chroni je przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi oraz dodaje im blasku. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są farby na bazie henny, która zapewnia trwałą koloryzację, a ponadto wzmacnia cebulki i zapobiega wypadaniu włosów.

Najlepsza farba do włosów

Według opinii klientów oraz fryzjerów najlepsze i najwyższej jakości produkty oferuje marka Loreal. Naczęściej wybierane serie tej firmy to Loreal Recital Preference Glam Lights No 2, Loreal Recital Preference Glam Lights No 2, Loreal Paris Colorista Wash Out Dirtypink oraz Loreal Prodigy5 8.0. Wszystkie cztery rodzaje różnią się między sobą formułą, jednak dają spektakularne efekty.

www.latawcedmuchawce.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here