Fryzury twarz kwadratowa

Twarz kwadratowa posiada pewne charakterystyczne cechy. Posiadaczki tego typu twarzy mają szerokie kości policzkowe, mocno zarysowaną linie żuchwy oraz wysokie czoło. Nie każda kobieta wie, że odpowiednia fryzura modeluje twarz lepiej niż makijaż, dlatego dobrze jest orientować się, jak wystylizować włosy, aby podkreślić swoje zalety.

Najlepsze propozycje

Kobiety, które mają twarz w kształcie kwadratu powinny postawić na asymetrię. Takie rozwiązanie na pewno zmiękczy linie i ostre rysy twarzy, a ponadto doda romantyzmu całemu lookowi. Fanki fryzur krótkich i półdługich powinny pamiętać, że fryzura, która będzie dla nich najbardziej korzystna, powinna opierać się na mocnym wycieniowaniu włosów. Takie strzyżenie sprawia, że kosmyki włosów opadają na twarz i zasłaniają ostre rysy twarzy. Najlepszym rozwiązaniem dla posiadaczek kwadratowego kształtu twarzy będą fryzury z falami i lokami. Takie kosmyki bardzo naturalnie przysłaniają nieco kości policzkowe i nadają twarzy bardziej delikatny wygląd.

Jakich fryzur unikać?

Kobiety o kwadratowej twarzy powinny zdecydowanie unikać fryzur, które kończą się na linii żuchwy. Nie powinny też robić przedziałka na środku, ponieważ przez to geometria twarzy bardzo rzuca się w oczy. Bardzo ważna jest objętość włosów, która łagodzi ostre rysy twarzy.
Dobrze jest zatem unikać typowo męskich fryzur, włosów bardzo krótkich, zaczesywania włosów na gładko, odkrywania skroni, geometrycznych cięć, a także fryzur ścisłych, a więc koków, kucyków, które są idealnie gładkie.

Jeśli trudno jest podjąć decyzję i wybrać konkretną fryzurę, lub nie mamy pewności, jaki kształt twarzy posiadamy, możemy poprosić o pomoc fryzjera. Podczas nauki na zajęciach na pewno uczono ich o kształtach twarzy i fryzurach odpowiednich do konkretnego typu. Profesjonalny fryzjer na pewno doradzi nam, jaką fryzurę wybrać dla twarzy kwadratowej i jak ukryć mankamenty, a uwydatnić zalety. Wielu stylistów mówi, że twarz kwadratowa wydaje się być masywna, jednak odpowiednia fryzura uczyni ją delikatną, łagodną i kobiecą.

www.olmik.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here