Kiedy zainwestować w nowe okna

Czy to już czas na nowe okna? Potencjalni inwestorzy mają niejednokrotnie wątpliwości na ten temat. Jeżeli pomimo zamknięcia okna, we wnętrzu da się odczuć podmuchy chłodnego powietrza, to jasny sygnał do zmiany stolarki okiennej. W większości przypadków sytuacja nie jest tak jednoznaczna, a mimo to użytkownik może nie być zadowolony ze swoich okien.

Okna na nowe mieszkanie

Kupujący nieruchomości na rynku pierwotnym mogą być raczej spokojni o stan okien. Deweloperzy wyposażają mieszkania w nowoczesne technologie, chcąc w ten sposób przyciągnąć wymagających inwestorów. Jeżeli jednak nabyło się właśnie nieruchomość z drugiej ręki, być może warto rozważyć nowe okna PVC. Nawet jeżeli dotychczasowy właściciel potwierdza niedawną wymianę, to stan stolarki okiennej i drzwiowej może pozostawiać sporo do życzenia. Wiele zależy bowiem od jakości samych okien, sposoby ich montażu oraz oczywiście eksploatacji. Nie każdy przykłada wagę do regularnych kontroli okuć. Choć okna PVC same w sobie są bardzo odporne na upływ czasu, wymagają sporadycznego przeglądu i regulacji. Zaniedbanie tych kwestii przekłada się na problemy ze szczelnością, łatwością otwierania i zamykania profilu.

Zaraz po zakupie mieszkania czy wiekowego domu, nowe okna PVC mogą się wydawać wysiłkiem ponad możliwości finansowe. Jeszcze przed podpisaniem umowy, należy sprawdzić stan stolarki okiennej. Jeżeli nie jest zadowalający, można negocjować ze sprzedającym. Zaoszczędzone środki przeznaczy się na wymianę okien i drzwi.

– Sugerujemy, by na nowe okna PVC spojrzeć niczym na rozsądną inwestycję. Dzięki nim już od pierwszego dnia zminimalizuje się wydatki na ogrzewanie. Można też poprawić komfort akustyczny we właśnie nabytej nieruchomości – podpowiada przedstawiciel producenta okien Hensfort. Trudno się z nim nie zgodzić. Zwłaszcza gdy pieniądze zaoszczędzone na ogrzewaniu ułatwią spłatę kredytu, zaciągniętego na zakup własnych czterech kątów.

Wymiana okna PVC

Nie trzeba się przeprowadzać, by zainwestować w nowe okna PVC. Dlaczego właśnie taka stolarka okienna jest godna szczególnej uwagi? Wyróżnia się bardzo dobrą jakością, za którą nie trzeba płacić kroci. Polscy producenci od lat pracują na renomę, którą obecnie cieszą się nawet w odległych częściach globu. Okna PVC znad Wisły eksportowane są do Azji, Ameryki oraz oczywiście krajów Europy Zachodniej. To produkty udoskonalane od lat. Nie warto porównywać ich z pierwowzorami, montowanymi w polskich domach jeszcze dekadę temu.

Jeżeli posiadane okna plastikowe zamontowano kilkanaście lat temu, warto przynajmniej zapoznać się z ofertą rodzimych producentów. W kategorii modeli PVC znajdzie się produkty, odpowiednie do różnych oczekiwań. Tak finansowych, jak i jakościowych czy estetycznych. Okna PVC to sposób na uatrakcyjnienie wnętrza. Zamiast generalnego remontu, na początek można pozbyć się firanek i postawić na profile w jakimś ciekawym kolorze. Będą wyrazistym dodatkiem do aranżacji. Przy okazji mogą też dogrzać wnętrze, wystarczy wybrać pakiety szybowe o zwiększonej przepuszczalności promieniowania słonecznego. Rozwiązanie idealne na zimę. Zwłaszcza w pomieszczeniach, których okna PVC wychodzą na południe.

Jak widać, nowe okna plastikowe mogą być dobrym rozwiązaniem dla różnych inwestorów. Są odporne na trudne warunki polskiego klimatu, nie trzeba ich impregnować czy ograniczać się pod względem kolorów. Co więcej, takie modele bez trudu dopasuje się do każdego pomieszczenia indywidualnie. Biorąc pod uwagę panujące w nim warunki oraz sposób spędzania czasu przez domowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here