Jak znaleźć moment dla siebie?

„O, telefon!”, „Już biegnę!”, „Zaraz, o czym to ja zapomniałam?”, „Jeszcze to!”, „Jeszcze tamto!” – czy to wszystko brzmi znajomo? Jeżeli tak, to koniecznie zatrzymaj się na chwilę, złap oddech i dowiedz się, jak odnaleźć w codziennej gonitwie chwilę tylko dla siebie.

Kontroluj uciekanie czasu

Nie ma nic złego w obejrzeniu ulubionego programu czy zapoznaniu się ze zdjęciami wrzucanymi przez znajomych – jednak trzeba zachować świadomość tego, ile czasu na to przeznaczamy. 3 godziny przeglądania Instagrama to naprawdę przesada!

Najlepszym sposobem jest przygotowanie planu dnia i wykonywanie zadań punkt po punkcie. Rozwiązaniem jest również ustawianie alarmów-sygnałów do zakończenia rozrywki (np. oglądania telewizji).

Łącz działania, nie marnując czasu

Zastanów się nad tym, co robisz cały dzień, spisując wszystkie czynności i czas na nie przeznaczony w listę. Zapewne już odkryłaś, gdzie umykają Ci tak cenne chwile! Mogą to być kilkuminutowe podróże tramwajem, podczas których bezmyślnie wpatrujesz się w okno. Może to kwadrans wiszenia na telefonie w celu umówienia wizyty u fryzjera czy kosmetyczki…

Nowoczesność wychodzi naprzeciw Twoim problemom z marnowaniem czasu. W trakcie jazdy komunikacją miejską możesz czytać książkę i się rozwijać lub słuchać audiobooków, ucząc się języka. Zamiast wydzwaniać po gabinetach w poszukiwaniu wolnych terminów, możesz zajrzeć na portal Moment.pl. To tu zgromadzeni są wszystkie na najlepsze salony z branży hair&beauty, a wizyty umawiasz online.

Pamiętaj też, aby swoją urodę i ciało oddawać zawsze tylko w pewne ręce – dodatkowe wizyty w celu poprawienia niedociągnięć to kolejna strata czasu. Najlepszy fryzjer i kosmetyczka we Wrocławiu? Wiemy, jak ich znaleźć!

Daj sobie czas na odpoczynek

Po ułożeniu list swoich obowiązków i zoptymalizowaniu czasu zadań, na pewno uda Ci się znaleźć co najmniej kilkanaście wolnych minut. Nie przeznaczaj ich jednak na dalszą pracę, lecz poświęć je tylko dla siebie!

Człowiek nie jest robotem i potrzebuje odpoczynku oraz odpowiedniej dawki snu – trzeba o tym pamiętać. Do właściwego funkcjonowania niezbędny jest relaks. Nieważne, czy to jedynie wyprawa za miasto na rowerze czy wizyta w spa. Ważne, abyś odczuła, że napełniają się Twoje akumulatory mocy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here