Radca prawny - kiedy może się przydać

Zawód radcy prawnego jest profesją dość młodą. Jeszcze kilkanaście lat temu chcąc skorzystać z pomocy prawnej, należało udać się do adwokata, który za swoje usługi życzył sobie bardzo wysokie kwoty. Obecnie można skorzystać ze wsparcia radcy prawnego, który pełni podobną funkcję, choć nie ma takich samych uprawnień, jak adwokat.

Kim jest radca prawny?

Radca prawny to osoba, która ukończyła studia prawnicze i została wpisana na listę radców prawnych. W tym wypadku może otworzyć własną działalność gospodarczą i udzielać porad prawnych osobom fizycznym, firmom czy jednostkom organizacyjnym. Choć kancelaria radcowska może zostać naszym reprezentantem w sądzie czy urządzenie, to nie może być naszym obrońcą i to jest podstawowa różnica pomiędzy nim, a adwokatem.

Osoba po studiach prawniczym może działać jako kancelaria radcy prawnego lub być zatrudnionym na etacie przez przedsiębiorcę. Wiele osób decyduje się na otworzenie własnej działalności gospodarczej np. Radca Natalia Zielmachowicz, która prowadzi kancelarię radcaprawny-trojmiasto.pl. Pani Natalia Zielmachowicz specjalizuje się między innymi w rozliczeniach podatkowych marynarzy i ich rodzin, a także w sprawach rozwodowych. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że każdy adwokat czy radca prawny ma ulubioną dziedzinę prawa, w której się specjalizuje, podczas wyboru kancelarii warto mieć to na uwadze.

Kiedy warto się zgłosić do kancelarii radcy prawnego?

Jeżeli nie znamy się na przepisach prawa, nie warto działać na własną rękę. Usługi radcy prawnego wcale nie są takie drogie, jak mogłoby się wydawać. Warto zdecydować się na skorzystanie z doradztwa takiej osoby, ona na pewno będzie doskonale orientować się w przepisach prawa i będzie w stanie doradzić nam najlepsze wyjście z danej sytuacji. W ramach swojej działalności radca prawny zajmuje się również opiniowaniem umów, sporządzaniem różnego rodzaju dokumentów, aktów, pism procesowych, może zostać naszym reprezentantem w sądzie lub urzędzie, jeśli istnieje taka konieczność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here