Nielimitowany internet mobilny w domu – czy to możliwe?

Czy istnieje coś takiego jak nielimitowany oraz mobilny internet domowy? Oferty jakie mają dla nas polscy operatorzy są coraz bardziej korzystne i w większości przypadków pozwalają na osiągnięcie takiego rezultatu. Nadal jednak warto dokładnie czytać dostarczane przez nich umowy, żeby mieć jasność na jakich warunkach będziemy mogli korzystać ze swojego łącza. Czy jest coś, na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Nielimitowany internet domowy, jak sama nazwa wskazuje, powinien przede wszystkim cechować się brakiem limitu transferu danych. Większość użytkowników przyzwyczajona jest zwykle do stałego łącza, gdzie zupełnie nie musimy się martwić tym, ile pobieramy, czy wysyłamy, jednak decydując się na mobilne połączenie, jest to już sprawa kluczowa. Chcąc otrzymać tani oraz mobilny internet domowy, oferty powinniśmy przejrzeć niezwykle dokładnie.

W wielu umowach możemy natknąć się na niewielki zapisy dotyczące spadku prędkości połączenia po przekroczeniu pewnego pułapu. W zależności od wybranej taryfy, taka sytuacja może nas spotkać po pobraniu 20, 30 lub 40 gigabajtów danych. Przy regularnym korzystaniu z platform streamingowych, oferujących filmy oraz seriale online może okazać się, iż po kilkunastu dniach, osiągniemy limit narzucony przez operatora i od tego momentu, jakość korzystania z internetu domowego drastycznie spadnie.

Ratunkiem w takiej sytuacji może być odnowienie transferu, jednak najczęściej wiąże się to z dodatkowymi kosztami, które po podliczeniu na koniec miesiąca wcale nie muszą być zadowalające dla naszego domowego budżetu.

Nielimitowany internet mobilny to żaden mit

Chcąc uniknąć takich sytuacji, warto dokładnie przeczytać umowę przed jej podpisaniem oraz wypytać konsultanta, w salonie lub biurze obsługi klienta, czy na pewno pojęcie nielimitowany internet oznacza korzystanie z połączenia internetowego bez żadnego limitu. Wystarczy kilka podstawowych pytań lub więcej czasu poświęconego na przestudiowanie zapisów, a otrzymamy pełną wizję tego, co dokładnie ten termin oznacza u danego operatora.

W ostatnim czasie, jesteśmy stale zasypywani hasłami oraz reklamami zachwalającymi nielimitowany internet domowy. Oferty, jakie proponują nam operatorzy faktycznie coraz częściej dotyczą usługi, która pozostaje bez żadnej zmiany limitu objętości danych przez cały okres obowiązywania umowy. Oznacza to, że jeśli zdecydujemy się na przykład na prędkość 20 Mb/s, będziemy mogli cieszyć się tak szybkim dostępem do internetu niezależnie od tego, ile danych pobierzemy lub wyślemy w danym miesiącu.

Dla użytkowników, którzy posiadają nawyki z tradycyjnego, stałego łącza jest to niezwykle ważne, gdyż wprowadzenia limitów na pewnym etapie swojego życia, zwłaszcza w kwestii dostępu do sieci może okazać się niezwykle trudnym zadaniem. Zanim zdecydujemy się więc na mobilne rozwiązanie, warto przeszukać sieć i porównać wszystkie dostępne możliwości, gdyż na pewno natrafimy na atrakcyjne oraz spełniające nasze wymagania oferty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here