Jak wybrać okna

Jakie okna wybrać? To poważny dylemat każdego, kto buduje dom. Weź pod uwagę ich design oraz kolory, ale przede wszystkim konstrukcję i parametry. Wszystkie systemy okienne – aluminiowe, plastikowe PCV czy drewniane – mają zalety. Przyjrzyjmy się im bliżej – podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas wyboru okien.

Systemy okienne – aluminiowe, PCV, drewniane

Zarówno okna drewniane, jak i aluminiowe czy PCV mają różne systemy okienne. Ramy wybranych projektów wpływają na różne aspekty – jak akustyka, termoizolacyjność, system antywłamaniowy czy szczelność. Budowa okna drewnianego różni się od konstrukcji okna plastikowego pod względem budowy ramy okiennej.

Mnogość sposobów otwierania i swoboda konfiguracji elementów otwieranych do wewnątrz i na zewnątrz pozwala wybrać okna idealne do swojego domu. Niektóre modele nie posiadają przydatnej opcji uchylenia okna, z kolei wybrani producenci pozwalają na tzw. mikrowentylację, a inni na systemy kilkustopniowe – na to wszystko warto zwrócić uwagę, by świadomie wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie.

Systemy aluminiowe – alternatywa dla innych rozwiązań

Rosnącą popularnością cieszą się obecnie systemy okienne aluminiowe o doskonałych właściwościach izolacyjnych, oparte na innowacyjnej technologii So Easy. Poza tym są one dostępne w wyjątkowym designie – głównie uwagę zwraca ich smukła konstrukcja. Szeroki wybór systemów pozwala dopasować model do każdego wnętrza – np. w ofercie firmy Deceuninck są okna w różnych liniach wizualnych, m.in. w stylu klasycznym, industrialnym czy nowoczesnym. Będą one dobrym wyborem do budynków o wysokich parametrach użytkowych i różnej stylistyce – modernistycznej, rustykalnej itd.

Jaki kolor okien wybrać?

Parametry to nie wszystko – okna są też ozdobą domu, dlatego ważny jest ich projekt oraz kolor. Funkcjonalność to podstawa, ale jednak każdemu zależy też na estetyce. Poszczególni producenci zapewniają bardzo szeroki wybór – duża dowolność pozwala nam znaleźć idealny model do domu, dopasowany do elewacji budynku.

Opcją bardzo popularną i w najlepszej cenie są okna białe – to wybór uniwersalny, sprawdzi się zawsze, bo pasują one do większości budynków. Niektórzy jednak preferują inne kolory – mogą to być między innymi modne od kilku sezonów okna w kolorze jasnego lub ciemnego drewna lub modele wykonane z tego naturalnego materiału.

Dobrze zaprojektowane systemy okienne mogą zmienić wygląd każdego budynku i przestrzeni. Dodadzą charakteru i światła naturalnego, pozwalają na stworzenie harmonii sprostają architektonicznym wyzwaniom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here