książki Remigiusza Mroza

Polacy uwielbiają kryminały i powieści sensacyjne. Tego typu książki odnotowują każdego roku bardzo wysoką sprzedaż. Jednym z autorów tego gatunku jest natomiast Remigiusz Mróz. W Polsce nie ma dzisiaj osoby, która nie kojarzyłaby jego nazwiska. Jego kolejne powieści rozchodzą się w gigantycznym nakładzie. No ale w czym tkwi jego sukces?

Kim jest Remigiusz Mróz?

Remigiusz Mróz to pisarz młodego pokolenia. Ma dopiero 33 lata, a na koncie już ponad trzydzieści książek. Jego popularność rozkwitła wraz z pierwszymi, wypuszczonymi na rynek pozycjami i jak na razie tylko rośnie. Wymienia się go jako najpopularniejszego autora w Polsce, a jego kolejne powieści trafiają na listę bestsellerów. W 2016 roku otrzymał nawet prestiżową Nagrodę Czytelników Wielkiego Kalibru. Co jednak istotne, z wykształcenia Remigiusz Mróz nie jest ani dziennikarzem, ani pisarzem, ani polonistą, ale prawnikiem. Ukończył nie tylko studia w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Na tej uczelni uzyskał również doktorat.

O czym pisze Remigiusz Mróz?

Remigiusz Mróz nie trzyma się jednego gatunku literackiego. Lubi łączyć różne style. Sięga na przykład po kryminał, powieść historyczną, thriller prawniczy, a nawet science fiction. Jego powieści łączy jednak pewna cecha. To książki, posiadające wartką akcję i nieoczekiwane zwroty wydarzeń. Kolejne pozycje Remigiusza Mroza czyta się niema jednym tchem. Jeżeli raz chwyci się jego książkę, trudno odłożyć ją na bok przed dotarciem do ostatniej strony. Remigiusz Mróz w swojej krótkiej, ale błyskotliwej karierze stworzył na razie ponad 30 powieści. To wyjątkowo płodny autor, bo każdego roku na rynek trafiają dwie lub trzy jego książki. Remigiusz Mróz uwielbia serie. Jego ulubieni bohaterowie przewijają się w kolejnych powieściach z danego cyklu. Najbardziej znaną serią jest prawdopodobnie ta z Joanną Chyłką. Została nawet zekranizowana w formie kilkuodcinkowego serialu.

W czym tkwi sukces tego pisarza?

Trudno powiedzieć, w czym tak naprawdę tkwi sukces Remigiusza Mroza. Na polskim rynku księgarskim można przecież znaleźć wielu zdolnych pisarzy. Być może po prostu trafił w pewną lukę czytelniczą, idealnie ją uzupełniając. Być może to również zasługa chwytliwej reklamy. Nie chodzi przy tym wyłącznie o reklamy w prasie, internecie i w telewizji. Remigiusz Mróz sam dla siebie stanowi reklamę. Jego barwna i często dość kontrowersyjna osobowość przyciąga czytelników jak magnez. Remigiusz Mróz słynie z niewyparzonego języka. Niejednokrotnie wymienia się tego pisarza w gronie celebrytów, a nie autorów książek. Jedno jest natomiast pewne – nie można przejść obok niego obojętnie. Podobnie zresztą jak obok jego książek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here