Wiosna jest świetną porą na zmiany, porządki i organizację swojego życia na nowo. Jest to czas, kiedy chowamy do pudeł zimowe ubrania, a wyciągamy lżejsze kurtki czy letnie sukienki. Warto wtedy przejrzeć uważnie swoją szafę i dokonać selekcji tego, co w niej jest.
Pewnie większość z nas ma problem z szafą wypełnioną po brzegi ubraniami, z których część już dawno odeszła w zapomnienie, albo okazała się nietrafionym wyborem. Nic więc dziwnego, że mimo takiej ilości ubrań pozostaje odwieczny problem „znowu nie mam się w co ubrać”. Właśnie dlatego warto uporządkować swoją garderobę. Nie jest to proces łatwy ani szybki, proponuje więc przeznaczyć na to wolne popołudnie lub weekend. Pozytywna energia, cierpliwość i zdecydowanie również się przydadzą w walce z górą ubrań wydobytych z szafy.
Na początku podziel ubrania według kategorii: spodnie razem, bluzki razem itd. Dzięki temu przekonasz się ile masz sweterków czy sukienek i będziesz mogła się zastanowić czy faktycznie potrzebujesz kolejnej. Potem czas na kolejną selekcję:
• Rzeczy, które noszę i lubię
• Rzeczy, których nie noszę.
W przypadku rzeczy, które nosisz sprawa jest prosta, na pewno z powrotem znajdą się w Twojej szafie, ale zanim to zrobisz sprawdź czy nie wymagają drobnych poprawek, przyszycia guzika czy odświeżenia. Jeśli są w tej kategorii rzeczy, które lubisz i nosisz regularnie, ale przez to są już sfatygowane, to niestety lepiej się ich pozbyć (co prawda „nie szata zdobi człowieka”, ale niechlujny strój z pewnością nie zrobi dobrego wrażenia na Twoich znajomych czy szefie). Takie rzeczy można jeszcze założyć w czasie porządków, remontu mieszkania czy przy pracach ogrodowych, tak aby wykorzystać je do maksimum, a potem wyrzucić z czystym sumieniem.
Gorzej jest z rzeczami, których nie nosisz, bo wówczas musisz się zastanowić, czemu ich nie ubierałaś przez kilka ostatnich miesięcy i czy są szanse, że jeszcze je założysz. Jeżeli jest to ciuch, który zakupiłaś pod wpływem emocji, na oszałamiającej wyprzedaży, a po powrocie do domu okazał się on nietrafionym zakupem i teraz zalega w Twojej szafie to nie oszukuj się… pewnie i tak go nie założysz. Powinien on trafić on do kategorii „Muszę się ich pozbyć”. Do niej też przyporządkuj rzeczy, które już Ci się nie podobają, są niemodne, lub w rozmiarze, którego już nie nosisz.
Teraz rodzi się pytanie, w jaki sposób się ich pozbyć. Ubrania w dobrym stanie możesz spróbować sprzedać na portalach internetowych lub w komisie. Jeśli masz sporo koleżanek to możesz zorganizować coś na wzór wyprzedaży garażowych. Każda z Was niech przyniesie kilka ubrań (niezniszczonych, czystych) i może uda się czymś powymieniać, obdarować, bądź sprzedać nawet za niewielką kwotę. Dodatkowo jest to dobry pretekst do spotkania się przy kawie i babskich pogaduszkach, można więc połączyć przyjemne z pożytecznym.
Resztę rzeczy z tej kategorii można oddać w dobre ręce. Może w naszym sąsiedztwie jest ktoś, kto ucieszy się z takiego daru. A jeśli nie to na pewno w okolicy znajdziemy kontener PCK. Dzięki temu pozbędziemy się ubrań, bez wyrzutów sumienia, że wyrzucamy coś, co jeszcze jest w całkiem dobrym stanie i mogłoby komuś służyć. Jednak nie wrzucajmy do kontenerów PCK rzeczy brudnych czy zniszczonych, które już nie nadają się do noszenia- takie ubrania powinny wylądować w koszu na śmieci.
Pewnie pozostanie też spora sterta ubrań, z którymi nie będziesz wiedziała co zrobić i ciężko będzie się z nimi rozstać. Jednak jeśli już podjęłaś decyzję o porządkach w swojej szafie to wykaż się stanowczością. Niech pozostaną tylko te ubrania, które faktycznie nosisz, dzięki czemu łatwiej będzie Ci utrzymać porządek w szafie. Łatwiej też będzie Ci zorientować się jakie masz ubrania, a jakie powinnaś dokupić, dzięki czemu zakupy będą bardziej przemyślane i trafione.

http://www.duzohumoru.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here