Prawidłowa przemiana materii powiązana jest ściśle z pracą soków trawiennych wydzielanych przez różne gruczoły znajdujące się w przewodzie pokarmowym. Soki zawierają enzymy, które odpowiadają za przetwarzanie poszczególnych składników pożywienia. Nie ma uniwersalnego enzymu działającego na wszystkie. Jeden wspomaga trawienie węglowodanów, inny białek, a kolejny tłuszczów.
Przełożenie na skład i ilość wydzielanych przez organizm soków ma przede wszystkim to jaką dietę stosujemy i jak się odżywiamy. Posiłki bogate w białko, złożone głównie z mięsa, jaj i produktów mlecznych spowodują w konsekwencji, że przewód pokarmowy dostosuje się do nich i zacznie wydzielać więcej enzymów rozkładających ten składnik pożywienia.

Nagła zmiana pokarmu powiązana ze zmianą diety wywoła w organizmie konieczność dostosowania się do nowej sytuacji. W tym czasie zmieniać się będzie stopniowo skład soków trawiennych, a cały proces przetwarzania pokarmów będzie mniej efektywny. Właśnie takie naturalne dostosowywanie się organizmu powoduje, że osoby radykalnie zmieniające sposób żywienia na początku kuracji tracą na wadze o wiele szybciej. Więcej kalorii zostaje wydalonych z organizmu, bo nie radzi on sobie z ich trawieniem. Stopniowo jednak proces ten wyhamowuje.

www.delite.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here