Płatki bezglutenowe hitem wszystkim śniadań

Na śniadanie lubisz jeść ciepłe mleko z płatkami? Jednak Twój żołądek po nich nie czuje się najlepiej? Po czekoladowych masz za duży przypływ energii, a po tych, które zawierają cynamon, ciągle Ci się odbija? Musisz znaleźć takie płatki, które będą delikatne dla Twojego żołądka. W końcu śniadanie to najważniejszy posiłek dnia więc powinieneś zadbać o siebie. Alternatywą dla standardowych płatków są płatki bezglutenowe. Dla osób chorujących na celiakię są one idealnym wyborem.

Z jakim mlekiem jeść płatki bezglutenowe?

Niektórzy twierdzą, że płatki bezglutenowe nie mają smaku. Niestety wiele osób właśnie w ten sposób definiuje żywność, która nie zawiera w sobie glutenu. My mówimy temu STOP! To nie jest prawda. Jedzenie bezglutenowe to takie, które nie zawiera czynników drażniących osoby posiadające celiakię. Jednak czy zwykłe, krowie mleko jest nam potrzebne do płatków bezglutenowych? Oczywiście nie. Wiele diet rozpoczyna się eliminacją mleka krowiego i zastąpieniem go mlekami roślinnymi. Jeśli jednak lubisz mleko krowie, nie musisz z niego rezygnować. Postaraj się jednak zamienić na takie, które nie zawiera w sobie laktozy. Wiele osób ma problem z trawieniem tego enzymu, dlatego śniadania składające się z mleka, mogą powodować ból żołądka już od rana. Jeśli jednak nie masz nic przeciwko mlekom roślinnym, to spróbuj, które z nich będzie dla Ciebie odpowiednie. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów: mleko owsiane, mleko ryżowe, mleko sojowe, mleko kokosowe. Wszystkie te mleka idealnie nadają się do płatków bezglutenowych. Są słodkie same w sobie, nie zawierają chemii, a niektóre z nich możesz zrobić samodzielnie w domu!

Dlaczego warto dobrać odpowiednie mleko?

Dobrze dobrane mleko do Twoich preferencji smakowych oraz gustu sprawi, że Twoje śniadanie będzie nie tylko energetyzujące, ale również nie będziesz mógł się go doczekać. Dzięki temu, że na rynku dostępnych jest kilka rodzajów mlek, możesz przetestować, które z nich jest dla Ciebie najsmaczniejsze. Jedne są słodsze, inne bardziej gorzkie. Niektórzy nie lubią zapachu kokosa, a jeszcze inni soi. To wszystko zależy od Ciebie. Kiedy już wybierzesz swoje mleko, zerknij na ilość dostępnych płatków bezglutenowych, na przykład tutaj. Ilość rodzajów może Cię powalić!

Pamiętaj, że śniadanie jest bardzo ważne, szczególnie kiedy zaczynasz pracować intensywnie od samego poranka. Dlatego metodą prób i błędów sprawdź, co będzie dla Ciebie najlepsze i najsmaczniejsze i delektuj się swoimi ulubionymi płatkami bezglutenowymi z wybranym mlekiem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here