produkty superfoods - czy są zdrowe?

Określenie superfoods stało się bardzo popularne na przestrzeni ostatnich kilku lat. Co tak naprawdę oznacza? Do tej kategorii zaliczamy produkty, które charakteryzują się wysoką zawartością wartości odżywczych. Najbardziej popularnymi produktami są nasiona chia, orzechy pekan, nasiona acai, jagody goji, zielony jęczmień, amarantus i komosa ryżowa.

Czym jest superfoods?

Superfoods to grupa produktów, które odznaczają się wysoką zawartością składników odżywczych, które są cenne dla naszego organizmu. Mowa tutaj o witaminach, minerałach, antyoksydantach oraz innych istotnych związkach chemicznych. Produkty, które określane są mianem superfoods są pochodzenia naturalnego. Zaliczamy do nich owoce, warzywa, soki, zioła i napoje.

Superfoods wykazują właściwości przeciwnowotworowe, antyoksydacyjne, wzmacniające nasz układ immunologiczny i naczyniowy. Dzięki ich regularnemu spożywaniu zmniejszymy ryzyko pojawienia się chorób cywilizacyjnych. W skuteczny sposób spowalniają procesy starzenia się organizmu.

Czy warto włączyć do swojej diety superfoods?

Superfoods najczęściej są dodawane do dań śniadaniowych i przekąsek, czasami nawet do wypieków. Każdy kto dba o swoje zdrowie wie, że nawyki żywieniowe odgrywają kluczową rolę, jednak nie można zapominać o regularnej aktywności fizycznej. Bez niej się nie obejdzie. Nie wystarczy dodać do swojej diety dużo zdrowych superfoods. W końcu głównym zadaniem tych produktów jest uzupełnienie naszej codziennej diety o wartościowe składniki, nie są w stanie zastąpić nam zbilansowanej diety. Bez przestrzegania tej zasady, nie uda nam się zachować odpowiedniego zdrowia.

Jakie produkty można zaliczyć do superfoods?

Żywność superfoods pochodzi z przeróżnych zakątków świata, dlatego warto chociaż spróbować części z nich, żeby poznać nowe, ciekawe smaki. Względy zdrowotne nie powinny być jedyną przyczyną wprowadzenia zdrowych produktów do swojej codziennej diety. Tak na dobrą sprawę nie istnieje jedna konkretna lista produktów superfoods, takich pozycji jest bardzo dużo. A dodatkowo co jakiś czas dochodzą nowe.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/co-to-jest-superfoods/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here