żarówki led

Dom, mieszkanie, w którym żyjemy to bardzo ważny aspekt naszego życia. Tam, gdzie dobrze się czujemy, lepiej wypoczywamy, regenerujemy zmęczone ciało i umysł. W pięknych i miłych oku wnętrzach po prostu chce się przebywać i spędzać czas z bliskimi. O tym, czy wnętrze naszego domu jest stylowe i funkcjonalne decyduje wiele czynników. Rodzaj podłogi, kolor ścian, drzwi, styl mebli i dodatków to niejedyny aspekt decydujący o jakości stylu naszego domu. Bardzo ważnym czynnikiem, o którym wielu ludzi zapomina jest właściwy dobór oświetlenia. Przeczytaj artykuł, a dowiesz się, o jakich zasadach trzeba pamiętać przy jego wyborze.

Natężenie światła i jego barwa

Na rynku mamy ogromną gamę różnego typu żarówek. Często wybieranym produktem przez klientów jest żarówka LED 12v i żarówka G9 LED. Przed ich wyborem warto zasięgnąć porady specjalistów. Aby światło w danym wnętrzu spełniało swoją funkcje musi być odpowiednio natężone i być określonej barwy. Natężenie światła określa się w luksach, a jej barwa mieści się w przedziale od chłodnych, niebieskich barw po ciepłe, żółte. Lekkie, ciepłe światło idealnie nadaje się do miejsc gdzie wypoczywamy i relaksujemy się takich jak salon czy sypialnia. Bardziej intensywne światło i światło o barwach chłodniejszych wykorzystuje się w łazienkach, strefach biurowych czy kuchni. W łazience najczęściej operuje się światłem o natężeniu od 100 do 300 luksów, w kuchni od 200. w strefie jadalnej, do 500 w strefie blatu roboczego, a w salonie najczęściej wystarczy światło o natężeniu 100 do 200 luksów. Wybierając oświetlenie LED do domu, nie mamy wpływu na barwę światła, gdyż jest to oświetlenie zintegrowane z jego źródłem.

Styl wnętrza a rodzaj lamp

Każdy dom ma swój charakterystyczny styl, na który składa się również rodzaj lamp. Styl glamour uwielbia lampy szklane i żyrandole z kryształami. Styl loftowy łączy się lampami wykonanymi z metalu, sznurków, a także ażurowymi lampami drucianymi. Styl skandynawski to lampy z wykorzystaniem drewna, wikliny, a także mleczne lub szare materiałowe klosze.

Inteligentne oświetlenie w Twoim domu

Coraz więcej klientów wybiera zintegrowane sterowanie oświetleniem w domu. Są to instalacje, w których skład wchodzą czujniki natężenia światła, czujniki ruchu czy ściemniacze. Taki system zapewnia mniejsze pobory energii elektrycznej oraz operowaniem światłem lepiej dostosowanym do naszych potrzeb.

Dobór odpowiedniego światła do naszego domu to bardzo ważny aspekt urządzania naszej przestrzeni. Ważne, abyśmy robili to starannie i przemyślanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here