Naprawiaj, nie wyrzucaj – części do Twojego smartfona są dostępne

Gdy uszkodzeniu uległa jedna część urządzenia, nie musisz od razu wymieniać swojego telefonu na nowy. Trzeba przyznać, że za niedziałający smartfon na rynku można dostać zaledwie kilkadziesiąt złotych (w przypadku najnowszych i najdroższych konstrukcji o wartości kilku tysięcy, może wynieść to ok. kilkaset złotych). Czy warto więc dopłacać, jeśli koszt naprawy będzie wynosić zaledwie ułamek ceny?

Oczywiście, że tak! Warto jednak zastanowić się nad tym, ile kosztują konkretne części do smartfonów, ile wynosi wymiana ich i przede wszystkim, jak dużo wart jest sam aparat. Oczywiście czasem naprawa wymagana jest tylko i wyłącznie do tego, by odzyskać dane. Warto więc mieć na uwadze fakt, że reperowanie swojego telefonu komórkowego nie musi być drogie.

Sam kupuj części do smartfonów

Wiesz, co zostało uszkodzone? W takim razie skontaktuj się z kilkoma serwisami i zapytaj, ile wyniesie naprawa smartfona u nich z ich częściami i w sytuacjach, gdy sam dostarczysz niezbędne elementy wyposażenia. Prawdopodobnie taniej będzie samemu kupić komponenty w specjalistycznych sklepach, lecz może dojść do sytuacji, w której serwis zaproponuje Ci podzespoły pobrane z tzw. dawcy. Określa się tak aparaty, które zostały sprzedane uszkodzone, np. z uszkodzonym ekranem i właściciel postanowił go nie naprawiać. Wtedy części do smartfonów są wyjątkowo tanie, lecz nikt nie jest w stanie zagwarantować Ci niezawodności, wytrzymałości i satysfakcjonującej wydajności.

Gdzie kupować podzespoły?

Jeżeli decydujesz się na nowe części do smartfonów, musisz wybrać przede wszystkim renomowane sklepy, które cieszą się popularnością wśród potencjalnych klientów. Nie musimy przecież wybierać placówek stacjonarnych z naszych okolicy, skoro mamy dostęp do internetu. W rankingach i na portalach społecznościowych można znaleźć wiele wartościowych informacji na temat dystrybutorów podzespołów.

Jak wybrać odpowiednie produkty?

Kupujesz używane części do smartfonów? W takim razie nigdy nie masz pewności, jakiej będą jakości i jaki będzie ich stan. Jeżeli jednak stawiasz na nowe produkty, które nie było nigdy wcześniej używane, wybieraj zawsze markowy asortyment. Oczywiście często ciężko znaleźć kompatybilne komponenty, gdy aparat ma już kilka sezonów. W takich sytuacjach korzystaj z oferty zamienników, lecz weryfikuj, kto jest producentem danego elementu i sprawdzaj, jakie opinie wśród użytkowników ma dana firma. W razie wątpliwości możesz skorzystać z for internetowych i grup dyskusyjnych, gdzie specjaliści chętnie wymieniają się swoimi spostrzeżeniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here