Laptopy używane - czy warto kupować?

Coraz więcej osób decydujących się na zakup nowego laptopa, rozważa opcję wyboru używanego sprzętu. Za takim rozwiązaniem przemawia oczywiście niższa cena i możliwość zakupu komputera bardziej zaawansowanego technicznie w ramach określonego budżetu. Pozostaje jednak nadal obawa – czy używany sprzęt nie ma ukrytych wad czy usterek? Może lepiej zainwestować w komputer z gwarancją? W artykule przedstawiamy kilka cennych informacji i porad związanych z kupnem używanego komputera.

Wyższa wydajność za niższą cenę

Cena odgrywa najczęściej kluczową rolę w wyborze konkretnego modelu komputera. Decydując się na laptopy używane możesz wybierać spośród bardziej zaawansowanego technicznie sprzętu bez konieczności zwiększania budżetu. To często zdecydowanie bardziej opłacalna decyzja. Komputery z wyższej półki cenowej, szczególnie klasy biznesowej, złożone są z wysokiej jakości podzespołów i mają wysokie parametry techniczne. Dzięki temu ich wydajność i trwałość jest znacznie większa niż tańszego sprzętu. Wybierając używany sprzęt możesz więc sięgnąć po zdecydowanie bardziej zaawansowany i wydajny komputer, który w rezultacie posłuży Ci dłużej i lepiej.

Pozostaje jednak pytanie – gdzie kupić używany sprzęt? Zakup u osoby prywatnej wiąże się często z obawą o stan techniczny laptopa. Dobrą alternatywą jest zakup komputera poleasingowego.

Komputery poleasingowe

Wiele dużych firm i korporacji decyduje się na zakup laptopów dla pracowników w formie leasingu. Ten sposób jest dla firm niezwykle opłacalny – już po kilku latach mogą one wymienić sprzęt na nowszy i lepszy. Używane komputery są natomiast przekazywane do sprzedaży. 

Kupno komputera poleasingowego wiąże się więc ze zdobyciem bardzo dobrego, markowego i zaawansowanego technicznie komputera w cenie o wiele niższej od wartości rynkowej. Wybierając sprzęt poleasingowy możesz mieć również pewność, że będzie on w dobrej kondycji, a wszystkie podzespoły będą oryginalne. Komputery poleasingowe są również najczęściej wyposażone już w oryginalne oprogramowanie – nie musisz więc dodatkowo wydawać na to pieniędzy. 

Prawdziwe perełki

Decydując się na kupno laptopa poleasingowego możesz znaleźć prawdziwą perełkę. Taki używany sprzęt charakteryzuje naprawdę wysoka jakość i wydajność – modele wybrane były przecież przez firmę, a więc musiały spełniać wysokie wymagania i bezproblemowo sprawdzać się w pracy. Takie komputery klasy biznesowej, nawet używane, służą dłużej i lepiej niż komputery ze średniej półki cenowej dla użytkowników indywidualnych. 

Jako że wcześniej sprzęt był użytkowany przez pracowników, komputery są w znakomitym stanie. Dbałość o sprzęt firmowy jest bowiem obowiązkiem każdego pracownika. Możesz też być pewien, że nikt nie dokonywał napraw konkretnego modelu na własną rękę, a dysk twardy został profesjonalnie oczyszczony przed wystawieniem na sprzedaż.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here