Życie w ciągłym pędzie i napięciu odbija się niestety na naszym zdrowiu i wyglądzie. Mimo iż staramy się załatwić wszystkie tematy na czas i zgodnie ze swoją wiedzą, bardzo często coś idzie nie po naszej myśli, co dodatkowo podnosi poziom stresu i niepokoju. Nie musi to tylko dotyczyć sytuacji w pracy, gdyż po wyjściu z niej nie raz jeszcze przez długie godziny rozpamiętujemy przykre lub stresujące zdarzenia. Kiedy stres nie pozwala zasnąć musimy niejednokrotnie sięgnąć po tabletki nasenne, a wcale nie jest to dobre rozwiązanie. Częste przyjmowanie tabletek uspokajających i nasennych prowadzić może do uzależnień, dlatego zanim zdecydujemy się na jakiekolwiek leki spytajmy o radę swojego lekarza. Może wskaże nam inną drogę radzenia sobie z problemem?
Życie w pośpiechu ma także ten minus, że aby szybko coś zjeść łapiemy w biegu niezdrowe lecz ogólnodostępne przekąski. Brak spożywania zbilansowanych posiłków, świeżych owoców i warzyw sprawia, że zaczyna brakować nam tak potrzebnych do prawidłowego rozwoju witamin. Awitaminoza – gdzie szukać witamin? Wiosną i latem witaminy są bardzo łatwo dostępne dzięki ogromnej ilości niepryskanych warzyw i owoców. Ale często musimy wzmocnić ich działanie przyjmowaniem kompleksu witamin w tabletkach.
Wiosna i lato to także czas, kiedy spędzamy dużo czasu w ogrodzie. Urządzamy przyjęcia, siedzimy na tarasie z książką. Niestety narażeni jesteśmy wtedy na ukoszenia komarów. Jakie rośliny odstraszają komary? Warto mieć w doniczkach geranium i pelargonie, gdyż za ich zapachem komary nie przepadają i na pewno uciekną z naszego balkonu.

www.ubiesa.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPorady zdrowotne
Następny artykułCukier też uzależnia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here