Reakcja skóry na stres
Szybki tryb życia, dużo stresu, złe nawyki – wszystko to fatalnie wpływa na naszą cerę. Zmiany widoczne są gołym okiem. Przede wszystkim stres zaburza pracę układu immunologicznego. Powoduje to choroby autoimmunologiczne, takie jak łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, czy nawet trądzik. Dodatkowo „”zestresowana”” skóra ma tendencje do nadmiernego przesuszania lub u niektórych odwrotnie – do przetłuszczania. Dodatkowo stres w połączeniu z niedostateczną ilością snu daje gwarantowane problemy z cerą.

40. tydzień ciąży – ostatni tydzień ciąży
40 tydzień to 9 miesiąc i 3 trymestr każdej ciąży. To również najlepszy czas na poród, zarówno dla Ciebie, jak i Twojego dziecka. Dziecko powinno mieć już około 50 cm długości i ważyć ok.3,5 kg. Jego ruchy są już bardzo wyraźne i zauważalne. Skóra na brzuchu jest już bardzo rozciągnięta, może pojawić się również delikatne plamienie, które jest objawem skracania się szyjki macicy. To sygnał, że poród jest już blisko.

Problemy z zasypianiem
Kto z nas tego nie miał? Dużo stresu czy natłok myśli i bezsenność murowana. Co jednak, gdy z jednej nocy robi się takich kilka, czy kilkanaście, a moment pójścia spać staje się udręką? Można spróbować domowych sposobów: picie ciepłego mleka czy naparu z melisy powinno ukoić nerwy i delikatnie zrelaksować, podobnie jak ciepła kąpiel przed pójściem do łóżka. Z mocniejszych środków można spróbować tabletek nasennych. Najlepszym pomysłem jest jednak zasięgnięcie porady specjalisty i wizyta u lekarza.

www.manukazdrowie.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here