Jak wybrać pościel dla dziecka

Pojawienie się maluszka na świecie to dla rodziców wielka radość, ale również wielkie wyzwanie. Jednym z najważniejszych czynników, które wpływają na prawidłowy rozwój niemowlaka jest odpowiednia ilość snu. Ważne jest również, by był to zdrowy sen. Jak wybrać pościel do łóżeczka, by dziecko dobrze się wysypiało?

Materiał jest najważniejszy

Jednym z najczęściej wybieranych rodzajów pościeli do dziecięcego łóżeczka są pościele bawełniane. Pościele bawełniane, których naturalne włókna bardzo dobrze radzą sobie z odprowadzaniem nadmiaru wilgoci, ocieplają zimą oraz delikatnie chłodzą latem są komfortowe i sprzyjają wypoczynkowi.

Higroskopijność, która jest ogromną zaletą, polega na umiejętności odprowadzania nadmiaru wilgoci w letnie, gorące noce, czy w momencie, gdy nasz maluszek zaczyna chorować. Bawełna odprowadza wilgoć dzięki czemu dziecko nie odczuwa chłodu wilgotnej pościeli, a organizm szybciej się regeneruje.

Pościele bawełniane dzielą się na flanelowe, które mają miękkie włoski, dzięki którym dziecko odczuwa przyjemne ciepło. Kora jest lekka, nie gniecie się oraz nie wymaga prasowania. Dżersej wełniany lub bawełniany im ma gęstszy splot, tym jest trwalszy. Perkal jest gruby, odporny na wyciąganie i po wielu praniach zachowuje swoje właściwości.

Idealny rozmiar pościeli dla maluszka

Pościel dedykowana dla niemowląt, która jest idealna do wózka oraz kołyski ma wymiary 56 x 75 cm. Pierwsze lata dziecka w łóżeczku to pościel, która ma rozmiar 80 x 100 cm. Pościele dla przedszkolaków powinny mieć rozmiar 80 x 135 cm. Starsze dzieci, od piątego roku życia, powinny spać pod pościelą, która ma rozmiary 140 x 200.

Dobranie odpowiedniego rozmiaru pościeli dla dziecka jest niezmiernie ważne. W początkowym okresie wiąże się z koniecznością częstego wstawania do maluszka, który nieustannie się odkrywa. Starsze dzieci, które śpią już w większych łóżkach muszą mieć pościel rozmiarowo dostosowaną do rozmiarów łóżka. Wbrew pozorom za szeroka pościel również nie jest korzystna. Zbyt szeroka pościel będzie dziecku spadała z łóżka, co wiążę się z dużym dyskomfortem.

Odpowiedni dobór pościeli jest niezmiernie ważny dla dziecka. Niemowlęta większą część doby przesypiają. Komfort snu jest ważny dla prawidłowego rozwoju młodego organizmu oraz wypoczynku, który wpływa na aktywność oraz dobre samopoczucie dzieci.

Pościele bawełniane dostępne są w ofercie vegehome.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here