Jak rozjaśnić makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny brwi staje się coraz bardziej popularny i coraz częściej wybierany przez kobiety. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ wygoda, jaką zapewnia jest ogromnym atutem. Panie głównie wybierają makijaż permanentny brwi, ust oraz oka, a mianowicie kreski imitującej eyeliner. A czym tak właściwie makijaż permanentny jest? Wykonywany jest przy pomocy igły i barwnika techniką bardzo zbliżoną do robienia tatuażu, jednak tutaj pigment wstrzykiwany jest na znacznie mniejszą głębokość.

Co zrobić, jeśli makijaż permanentny wyjdzie źle?

Taka sytuacja może się wydarzyć z kilku różnych czynników. Przyczyną mogą być uwarunkowania skórne, przez które makijaż zmieni barwę, źle dobrany kolor i kształt, przez co brwi będą wyglądać nienaturalnie oraz nieumiejętnie wykonany przez kosmetyczkę. Co możemy wtedy zrobić? Są dwa wyjścia. Jak rozjaśnić makijaż permanentny brwi? Są dwa wyjścia. Możemy podczas codziennego makijażu korygować ich kolor, nakładając puder lub jaśniejsze cienie. Drugie rozwiązanie jest inwazyjne i polega na usunięciu makijażu permanentnego.

Metody usuwania makijażu permanentnego

Pierwszą metodą jest zastosowanie preparatu, który usunie makijaż. Wprowadzany jest on w górne warstwy skóry, gdzie absorbują go pigmentowe komórki naskórka. Wskutek tego następuj zmiękczenie barwnika, który skumulowany wydostaje się na powierzchnię skóry w postaci strupków.
Drug metodą jest usuwanie laserowe, które powoduje emisję potężnego impulsu światła rozkładającego barwnik pod skórą. Taki zabieg wymaga kilku powtórzeń, aby osiągnąć zamierzany efekt. Metoda jest jednak dosyć bolesna, powoduje obrzęk i powstawanie pęcherzy.

Jak uniknąć źle wykonanego makijażu permanentnego?

Chcąc nie mieć problemów z rozjaśnianiem czy korygowaniem kształtu brwi, należy udać się wyłącznie do profesjonalnego salonu, którego umiejętności poparte są opiniami i rekomendacjami klientek. W takim salonie kosmetyczka najpierw zrobi makijaż próbny kredką, aby przedstawić, jaki kształt brwi możemy mieć i dopiero po akceptacji przystąpi do wstrzykiwania pigmentu.

www.inaczejmowiac.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here