czy da się bezpiecznie prostować włosy?

Wiele kobiet praktycznie każdego dnia stylizuje swoją fryzurę, za pomocą rozgrzanej prostownicy. Gdy jest to nieumiejętnie wykonywane może przyczynić się do przesuszenia oraz rozdwajania kosmyków. Jak powinno prostować się włosy, aby uniknąć ich uszkodzenia? Czy jest to w ogólne możliwe?

Jak samemu prawidłowo prostować włosy za pomocą prostownicy?

Musimy pamiętać o bardzo ważnej zasadzie, mianowicie przed skorzystaniem z prostownicy powinniśmy zawsze dokładnie wysuszyć włosy. Kolejna ważna kwestia to zastosowanie kosmetyku, który jest termoochronny. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie zabezpieczyć swoje włosy przed działaniem wysokiej temperatury. A dodatkowo fryzura będzie łatwiej się układać.

Prostowanie włosów prostownicą krok po kroku

Gdy już nasze włosy są odpowiednio przygotowane, możemy przejść do ich prostowania. Najlepszym rozwiązaniem jest podzielenie czynności na kilka etapów. Na początku najlepiej jest wyprostować włosy, które znajdują się z tyłu głowy. Prostowanie każdego pasma powinno rozpocząć się od nasady. Następnie należy przesuwać płynnym ruchem prostownicę, aż do końcówek.

Przeczytaj też: http://www.cristals.pl/jak-poradzic-sobie-z-najpopularniejszymi-problemami-z-wlosami/

Jak prostować włosy na szczotce?

Drugą metodą prostowania włosów, jest wykonywanie tej czynności za pomocą szczotki. Jest to mniej inwazyjne rozwiązanie, które jest bezpieczniejsze dla włosów. Dodatkowa zaleta to dowolność w modelowaniu fryzury.

Aby uzyskać zamierzony efekt, należy zaopatrzyć się w okrągłą szczotkę do włosów. Tylko z jej pomocą dokładnie uda na się wymodelować swoje kosmyki i dodatkowo unieść je od nasady.
Bardzo ważny jest również model suszarki, powinna mieć ona wysoką moc, oraz możliwość korzystania z chłodnego, jak i ciepłego nawiewu.

Przed rozpoczęciem prostowania za pomocą suszarki, powinniśmy odsączyć włosy z nadmiaru wody i zabezpieczyć je preparatem termoochronnym. Tutaj podobnie jak w przypadku wykorzystania prostownicy do włosów, lepiej podzielić włosy na kilka partii. Następnie należy po kolei nabierać pasma na szczotkę i przesuwać od nasady głowy, w kierunku końcówek.

Źródło: https://prawdaserca.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here