Obok klasycznych segregatorów, teczek na dokumenty, kopert, kalendarzy czy różnego rodzaju długopisów, piór i ołówków, w sklepach zajmujących się sprzedażą akcesoriów biurowych, znaleźć można również mniej popularne kategorie przedmiotów, które przydadzą się w każdym domu. Doskonałym tego przykładem mogą być specjalistyczne przedmioty do archiwizacji dokumentów, dziś już rzadko stosowane akcesoria plastyczne czy uniwersalne tablice do zabawy, nauki lub przygotowania krótkich prezentacji. Poniżej przedstawiamy pięć nietypowych akcesoriów biurowych, które mogą przydać się również w Twoim domu. Wszystkie opisane poniżej artykuły biurowe znajdziecie na: Calamus.pl 🙂

  • Fascykuły – to rodzaj dość prymitywnych teczek przeznaczonych do archiwizacji dokumentów w formie papierowej. Fascykuł składa się z dwóch twardych kartonów o prostokątnym kształcie, z otworami na tasiemkę lub sznurek. Pomiędzy kartonami umieszcza się luźne kartki papieru lub dokumenty w teczkach i całość ściąga dołączonym do zestawu sznurkiem/tasiemką. Fascykuły najczęściej wykorzystuje się do zabezpieczania starych dokumentów, które z pewnych względów powinniśmy przechowywać przez dłuższy czas. Zabezpieczone w kartonowej osłonie dokumenty zajmują niewiele miejsca i możemy przechowywać je bezpiecznie przez wiele lat. Fascykuły to alternatywa dla segregatorów i klasycznych teczek, w których wnętrzu mieści się niewielka ilości dokumentów.
  • Wąsy do skoroszytów – osoby, którym zależy na zachowaniu porządku i przejrzystości w zbieranej przez lata dokumentacji, najczęściej sięgają po łatwe do opisania segregatory lub teczki. Alternatywą dla tych przedmiotów mogą być niezwykle estetyczne foliowe skoroszyty, które w prosty sposób można łączyć w większe zbiory archiwizacyjne – wykorzystuje się do tego celu specjalne wąsy do skoroszytów. Wąsy to rodzaj przekładki z metalowymi blaszkami, do spinania ze sobą większej liczby skoroszytów. Połączone wąsami skoroszyty tworzą jeden zbiór dokumentów, przy jednoczesnym zachowaniu odrębności akt znajdujących się w każdym ze skoroszytów.
  • Flipcharty – jest to rodzaj suchościeralnych tablic z dodatkowym mocowaniem na duże arkusze papieru. Ten rodzaj przedmiotu jest powszechnie spotykany w biurach, firmach usługowych, szkołach językowych i innych. Flipcharty mogą być również ciekawym uzupełnieniem gabinetu w domu prywatnym, pokoiku dziecięcego lub pokoju młodzieżowego. Tablice tego typu można wykorzystać jako rodzaj pomocy naukowej, do prowadzenia obliczeń lub nauki słówek, można również korzystać z nich podczas pracy, używać ich do zapisywania ważnych informacji lub zwyczajnie do zabawy (do rysowania).
  • Modelina – w czasach wszechobecnych mas plastycznych, modelina stała się produktem rzadziej spotykanym. Tymczasem ten rodzaj masy plastycznej otwiera przed dzieckiem szereg nowych możliwości zabawy. Modelina jest utwardzalną masą plastyczną o właściwościach plasteliny, co znaczy, że możemy z niej ulepić dowolnego rodzaju przedmiot/gadżet, a następnie go utwardzić, by nie można już było zmienić nadanej mu formy.
  • Werniksy – to specjalistyczny produkt malarski (lakier stanowiący roztwór naturalnej lub syntetycznej żywicy i jakiegoś rodzaju rozpuszczalniku, na przykład alkoholu) stosowany do zabezpieczania gotowych obrazów, nadania im połysku lub uzyskania głębi koloru. Jeśli ktoś w Twoim domu maluje, przy pomocy werniksu możesz utrwalić efekty jego prac, tak by nie zmieniły koloru i zachowały swój oryginalny wygląd na lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here