Jakie zalety niesie ze sobą kupowanie ubrań przez internet. Czy wiąże się ono z jakimikolwiek wadami i ryzykiem? Czy zakupy przez internet są opłacalnym pomysłem, czy raczej nie sprawdzą się, biorąc pod uwagę ogromną liczbę stacjonarnych sklepów odzieżowych?

Zakupy przez internet – zalety

Pierwszą zaletą zakupów przez internet jest oczywiście możliwość realizowania ich w sposób zdalny – bezpośrednio w zaciszu własnego domu. Oszczędzamy w ten sposób czas.

Drugą zaletą, jest możliwość dokładnego przeanalizowania oferty sklepu we własnym domu. Dziś większość sklepów decyduje się na emisję newsletterów dostosowanych do wymagań konkretnych Klientów.

Trzecią zaletą jest niewątpliwie niższa cena. Choć właściciel sklepu internetowego ponosi koszty chociażby użytkowania oprogramowania, to jednak są one o wiele mniejsze, niż sumaryczne koszty zatrudnienia pracowników, wynajmu lokalu itd a więc wszystkiego tego, co jest typowe dla sklepów stacjonarnych. Przykładem niech będzie sklep internetowy XXX, który w ten sposób może obniżyć ceny nawet o kilkanaście procent względem swojej konkurencji.

Zakupy przez internet – wady

Pierwszą wadą jest oczywiście brak możliwości przejrzenia zakupionych ubrań. Widzimy je wyłącznie na zdjęciach, co nie zawsze oddaje ich realistyczny wygląd.

Druga wada to.. ryzyko. Choć większość internetowych sklepów odzieżowych to sprawdzone marki, są jednak i takie, które z różnych powodów psują branżę.

Ostatnią wadą zakupów przez internet jest długi czas reklamacji. W związku ze zdalnym charakterem zakupów, czas reklamacji wydłuży się o dni w które towar jest transportowany z powrotem do sprzedawcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here