Odzież myśliwska na chłodniejsze dni
fotolia.com, #182878065: Image'in

Każdy myśliwy zdaje sobie sprawę z tego, jak ważną funkcję w łowiectwie pełni odpowiednia odzież. Musi być przede wszystkim bezszelestna, wygodna i nieprzemakalna. Za to w chłodniejsze dni na znaczeniu zyskuje jej wysoka odporność na warunki atmosferyczne.

Ubrania, które zapewnią komfort i zakamuflują

Tym, na co należy zwrócić uwagę przed zakupem odzieży dla myśliwego, jest głównie sposób jej wykonania. Powinna być dobrej jakości, wykonana z trwałych i komfortowych materiałów. Poruszanie się w niej musi zapewniać pełną swobodę, nie może być w żaden sposób utrudnione. Duże znaczenie ma również zastosowanie odpowiedniego kamuflażu. Ważne, aby były to ubrania w odpowiednich, ziemistych kolorach, niewyróżniających się na tle leśnego otoczenia. Ubrania myśliwskie mają więc wpływ nie tylko na kwestie praktyczne, ale są również nierozłączną częścią profesjonalnych przygotowań do polowania.

Strój myśliwego krok po kroku. Co się przyda?

Zarówno w okresie letnim, jak i w chłodniejsze pory roku, należy pamiętać o tym, że ubrania powinny być odporne na różne warunki pogodowe. Aby zapobiec wychłodzeniu, warto wybierać odzież termoaktywną, dodatkowo ocieplaną oraz ochronną. Obuwie musi być odpowiednio wzmacniane od spodu, aby umożliwić poruszanie się po trudnych, leśnych terenach. Odzież myśliwska to przede wszystkim wspomniane już buty, ale także bluzy, kamizelki, koszulki, kurtki, spodnie i różnego rodzaju dodatki. W przypadku bluz najlepiej sprawdzają się oddychające polary ze ściągaczem. Niektóre modele posiadają specjalne otwory wentylacyjne pod pachami, które zapobiegają przepoceniu, a także wzmocnienia na łokciach, które pozwalają uniknąć przetarć.

Profesjonalna kurtka myśliwego będzie nieprzemakalna i wygodna. Ważne, aby ta przeznaczona na chłodniejsze pory roku, była wykonana z wysokiej jakości materiałów i posiadała dodatkowe ocieplenie. Powinna chronić przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, deszczem, śniegiem i wiatrem. Wysoka jakość ma w tym przypadku ogromne znaczenie – to od niej zależy, czy kurtka posłuży przez wiele kolejnych lat. Dlatego zawsze należy zwracać uwagę na zastosowane do jej produkcji materiały i opinie na temat samego producenta. Dobra kurtka musi mieć również odpowiedni, kamuflujący kolor: oliwkowy, zielony, szary, moro lub czarny.

Dodatki i gadżety, w które warto inwestować

Wśród akcesoriów dodatkowych, które zdecydowanie ułatwiają polowanie i zapobiegają złapaniu infekcji, można wymienić m.in. kominiarki, rękawice, ocieplane skarpety, czapki i parasole. Wszystkie mają za zadanie poprawiać komfort w trakcie polowania oraz pomagają uniknąć wyziębienia. Jednymi z najciekawszych gadżetów dla myśliwych są w tym przypadku skarpety ocieplane z pilotem, który umożliwia sterowanie ogrzewającymi wkładkami. Do ich wykonania wykorzystano włókna węglowe, które dzięki emisji fal podczerwonych, wpływają korzystnie na krążenie krwi. Taką odzież projektuje się z myślą o sportowcach, w szczególności tych uprawiających sporty zimowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here