Z pewnością każdy z nas świetnie kojarzy matki pchające wózki z iście męczeńskim wyrazem twarzy. Niestety bowiem jeszcze do niedawna wózki spacerowe nie były najbardziej dogodnym narzędziem… Jak zaś to wygląda dzisiaj? Otóż obecnie producenci wózków nie tylko starają się, aby były one wygodne, lecz także aby elegancko się prezentowały. W jaki sposób zatem możemy wybrać najlepszy wózek spacerowy?

1) Osobisty „look”

Przede wszystkim warto jednak zobaczyć takie wózki na własne oczy. Oczywiście wiadomo, że zakupy przez Internet są dużo prostsze i szybsze – niemniej jednak warto wcześniej przejść się do sklepu z wózkami, wypróbować różne modele i zobaczyć w ogóle, co będzie dla nas najbardziej wygodne. Następnie upatrzony model możemy znaleźć w Internecie.

2) Wygląd wózka

Dzisiaj także nie musimy już kupować pierwszego wygodnego wózka, jaki znajdziemy. Z zasady bowiem wózki po prostu są wygodne. Dlatego też możemy spokojnie zwrócić uwagę na design takiego wózka spacerowego. Wybierzmy ten, który nam się naprawdę podoba. Pamiętajmy jednakże przy tym, że taki wózek musi być przede wszystkim odpowiedni dla dziecka. Nie bierzmy zatem modeli, które mają bardzo żywe albo przeciwnie – przygaszone i mało wyraziste kolory, ponieważ nie jest to na pewno najlepsze rozwiązanie dla rozwoju dziecka. Z naszej strony polecamy markę Joie, która w swojej ofercie ma bardzo bogaty wybór wózków spacerowych w wielu ciekawych wzorach.

3) amortyzacja

Pamiętajmy także o tym, żeby sprawdzić, jak w danym wózku wygląda sprawa amortyzacji. Dlaczego akurat ten parametr jest taki ważny? Otóż wózek spacerowy to pojazd, który będzie musiał pokonać przeróżne tereny – zarówno klasyczne asfaltowe osiedlowe dróżki, jak i znacznie mniej wygodne wertepy. Dobrze zatem by było, aby posiadał amortyzację zarówno kół, jak i siedziska oraz elementu kierującego całością.

Przykład produktu:

4) dodatki

Ważne są także dodatki, jakie posiada taki wózek spacerowy. Otóż na pewno musi on mieć możliwość powieszenia albo przyczepienia gdzieś torby. Ponadto istotne jest także to, czy mamy gdzie schować wszystkie konieczne drobiazgi. W końcu żadna mama nie chce ich nosić na plecach…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here