projektor interaktywny

Już dawno udowodniono, że nauka poprzez zabawę daje najlepsze rezultaty. Co więcej, dowiedziono także, że dziecko realizujące edukację wczesnoszkolną, może skupić swoją uwagę przez średnio 20 minut. Lekcje trwają zaś 45 minut, do tego przepełnione są nudną teorią i niezrozumiałymi regułkami. Czy w szkołach w końcu postawi się na naukę w formie rozrywki? Okazuje się, że w tradycyjnym programie szkolnictwa, jaki każdego roku wytycza MEN, raczej nie możemy na to liczyć. Coraz więcej placówek szkolnych zaczyna jednak realizować dodatkowe programy dokształcające, podczas których stawia się na innowacyjne rozwiązania w zakresie nauki.

Jedną z form nowoczesnej nauki poprzez zabawę oraz wykorzystania innowacyjnych opcji w ramach oferowanej technologii nowej generacji, jest zastosowanie tzw. magicznego dywanu. Taki projektor interaktywny na początku można było spotkać jedynie na salach zabaw czy w centrach handlowych podczas rozmaitych akcji specjalnych. Dzisiaj coraz częściej nabywają go domy kultury, przedszkola i właśnie szkoły. Zaczęto doceniać pozytywny wpływ nauki zespołowej, która przebiega w doskonałej atmosferze, bez nudy i przy ogromnej dawce rozrywki. Okazuje się, że na takim dywanie można grać w różne gry dostosowane nie tylko do zainteresowań dzieci, ale również ich wieku i etapu rozwoju. Projektor pozwala uczyć czytać, liczyć, a nawet zachęca do poznawania języków obcych. Doskonale wpływa też na motorykę ruchową najmłodszych, pozytywnie działa na wzmacnianie więzi, uczy współpracy, zdrowej rywalizacji.

Pamiętajmy, że nie uchronimy dzieci od nowoczesnej technologii. Co ciekawe, nie ma potrzeby tego robić, ale na pewno warto wybierać takie formy, które będą oddziaływać korzystnie. Magiczny dywan jest tylko jedną z propozycji, dzięki której najmłodsi mogą wkraczać w świat edukacji w sposób innowacyjny, a sama nauka nie wiąże się z rutyną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here