Portal randkowy czy biuro matrymonialne – co wybrać

W czasach Social Mediów i licznych portali randkowych biuro matrymonialne może wydawać się nieco old schoolowe. Triumfy święci Tinder, Happn, ZaadoptujFaceta. Czy w takim razie korzystanie z takich ofert ma jeszcze sens?

Portale randkowe – kilka kliknięć dzielące od szczęścia?

W Internecie można znaleźć naprawdę bardzo szeroki wachlarz portali stworzonych specjalnie dla singli poszukujących swojej drugiej połówki. Oprócz ogólnych serwisów działają strony zawierające anonse matrymonialne skierowane do węższych grup – np. katolików, rolników, niepełnosprawnych, Polaków w Anglii… Wystarczy wybrać stronę dla siebie, zarejestrować się i rozpocząć rozmowy z kobietami lub mężczyznami, którzy również są zainteresowani zawarciem nowej znajomości.

Dostęp do portali randkowych jest bardzo prosty. Najczęściej to jedynie kilka kliknięć, uzupełnienie podstawowych danych (na temat płci, wieku, koloru oczu i włosów, wzrostu, budowy ciała i zainteresowań), krótkie przedstawienie siebie oraz tego, czego oczekujemy od potencjalnego kandydata lub kandydatki. Do profilu można dodać zdjęcie, które podniesie nasze szanse na „wirtualnym rynku”. Za rejestrację w takim serwisie zwykle nic nie trzeba płacić (lub płaci się symbolicznie) i po kilku minutach możemy przeglądać ogłoszenia matrymonialne kobiet lub mężczyzn, wysyłać emotikonki, wymieniać się wiadomościami z wybranymi osobami.

Wiele osób kusi możliwość szybkiego i prostego szukania kandydata na swoją potencjalną sympatię. Dużo obowiązków, wypełniony do granic możliwości harmonogram dnia, stresująca praca, chęć rozwoju i uczestniczenia w licznych kursach czy zajęciach dodatkowych sprawiają, że często już niewiele czasu pozostaje na poznawanie innych singli i budowanie znajomości. Portale randkowe pozwalają szybko wymieniać się wiadomościami i umawiać na randki w dowolnym czasie.

Sprawdzone oferty matrymonialne

Słabszą stroną internetowych i mobilnych aplikacji są niesprawdzone oferty. Skoro rejestracja jest darmowa i nikt nie sprawdza kandydatów, najczęściej panuje tutaj pełna anonimowość. To oznacza, że panie i panowie, tworzący swoje profile, w dużej mierze mogą mijać się z prawdą na temat swojej obecnej sytuacji (np. stanu cywilnego, posiadania dzieci i innych zobowiązań, wykonywanego zawodu, miejsca zamieszkania). Niektórzy zakładają konta na portalach randkowych, ale jednocześnie wcale nie są zainteresowani nawiązaniem trwałej relacji.

Biuro matrymonialne daje o większą pewność. Tutaj Klienci płacą za zapisanie do bazy, często muszą przyjechać do oddziału biura, spotkać się z konsultantem, który przeprowadza krótki wywiad na temat profilu kandydata oraz jego oczekiwań względem potencjalnego partnera. Dzięki temu oferty matrymonialne z bazy biura są lepiej sprawdzone. Brak anonimowości sprawia, że z ofert w dużej mierze rzeczywiście korzystają osoby, które rzeczywiście poszukują stałego związku, nic nie ukrywają.

Fachowa pomoc, której nie znajdziesz w mobilnej aplikacji

Dobre biura matrymonialne często są tworzone przez psychologów, socjologów, coachów. Są to osoby doskonale znające kształtowanie się relacji międzyludzkich i towarzyszące temu emocje. Swoją wiedzę wykorzystują, aby pomóc Klientom znaleźć osoby wyznające podobne poglądy oraz mające zbliżone oczekiwania. Tutaj nie wykorzystuje się automatycznych algorytmów. To konsultanci odpowiedzialni są za wsparcie singla w poszukiwaniu swojej drugiej połówki. To oni dobierają oferty matrymonialne kobiet lub mężczyzn na podstawie wypełnionych wcześniej kwestionariuszy i rozmów z kandydatami, a następnie przekazują Klientowi numery telefonów osób, z którymi może umówić się na spotkanie.

Profesjonalną pomoc można zyskać w sieci biur matrymonialnych DUET CENTRUM. Firma już od kilkunastu lat z ogromnym wyczuciem pomaga w poszukiwaniu dla siebie bliskiej osoby. Konsultanci dokładnie poznają charakter oraz oczekiwania Klientów i pomagają im znaleźć odpowiedniego partnera dla siebie.

Pracownicy biura dbają o dyskrecję i bezpieczeństwo powierzonych danych, pomagają osobom samotnym uwierzyć, że mają prawo do budowania satysfakcjonujących relacji. Biuro posiada oddziały w wielu lokalizacjach Polski, a na życzenie konsultant może dojechać w miejsce wskazane przez Klienta. Na stronie https://www.duetcentrum.pl/ogloszenia-matrymonialne-oferty-anonse-kobiety-mezczyzni dostępne są ogłoszenia matrymonialne mężczyzn i kobiet, gdzie można poznać osoby zarejestrowane w bazie oraz wypełnić formularz zgłaszający chęć kontaktu z nimi.

Portale randkowe kontra biura matrymonialne

Korzystanie z biur matrymonialnych wydaje się nieco staroświeckie, dlatego wielu nieco młodszych singli obawia się, że nie znajdą tutaj partnera zbliżonego do siebie wiekiem. Warto jednak podkreślić, że biura często dopasowują swoje oferty do dwóch grup docelowych – osób do czterdziestki oraz po czterdziestce.

Coraz więcej osób w wieku 30+ przekonuje się, że portale randkowe nie spełniają ich oczekiwań. Profile tworzone są tutaj często spontanicznie, pod wpływem chwilowego impulsu czy rady znajomych. Wiele kobiet i mężczyzn tak naprawdę nie do końca jest odpowiednio zdeterminowanych w poszukiwaniach swojej drugiej połówki na stałe. Długa korespondencja czy przeniesienie kontaktu np. na Facebooka sprawiają, że takie znajomości często pozostają jedynie w sferze wirtualnej. Biura matrymonialne dbają, aby ich Klienci od razu umówili się na realne spotkanie, poznali się i zdecydowali, czy chcą kontynuować znajomość.

Wielu singli korzystających z Tindera umawia się na wiele spotkań z kolejnymi kandydatami traktując takie randki jak rozrywkę. Korzystanie z aplikacji randkowych może uzależniać. Niektórzy nawet po poznaniu ciekawej osoby mają pokusę, aby zajrzeć na portal randkowy, sprawdzić nowe profile, zobaczyć, co się zmieniło. W ten sposób spada motywacja pielęgnowania znajomości i budowania trwałej relacji. Korzystanie z biura matrymonialnego ma zupełnie inny charakter i pozwala uniknąć takiej pułapki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here