Nasturcja właściwości i zastosowania

Piękna nasturcja, którą można spotkać w ogrodach może nie tylko cieszyć oczy, ale także sprawi, że poprawi się nasze samopoczucie. Dobrze jest zatem wiedzieć, jakie nasturcja właściwości posiada i kto może zażywać różne napary z tej rośliny.

Jak wygląda nasturcja?

Gdy chcemy korzystać z tej rośliny, to dobrze jest wiedzieć, jak ona wygląda, by mieć pewność, że zerwaliśmy dobry kwiat z ogrodu. Dlatego też należy pamiętać, że nasturcja może występować w kilku kolorach. Przeważnie są to barwy takie jak: żółta, pomarańczowa czy czerwona. Niektóre gatunki nasturcji mogą mieć także kremowe plamy i smugi na liściach.

Jakie Nasturcja właściwości posiada?

Roślina ta przede wszystkim pomaga w zaparciach i wzmacnia organizm przed wirusami i różnymi zarazkami. Dobrze jest także korzystać z naparu nasturcji zimą i jesienią, kiedy jest zwiększone ryzyko występowania grypy. Kwiat ten również świetnie działa jako naturalny antybiotyk i pomaga z bolącym gardłem i głową. Ma on także właściwości bakteriobójcze.

Czy nasturcję można spożywać?

Roślina ta świetnie nadaje się także do jedzenia. Występuje nasturcja jadalna, którą można użyć do różnego typu potraw i sosów. Tym sposobem, nie dość, że ciasta czy torty będą fantastycznie ozdobione, to jeszcze można będzie bezpiecznie zjeść wszystkie dekoracje. Dobrze jest też pamiętać, że nasturcja jadalna wykorzystywana jest także do zrobienia różnego rodzaju nalewek czy naparów lub herbat. Dzięki temu spożywać tę rośliną mogą również dzieci, jak i osoby, które mają wrażliwy żołądek.

Gdzie można dostać nasturcję?

Przede wszystkim są one dostępne w sklepach zielarskich oraz agrocentrach. Można kupić nasionka lub sadzonki, w zależności od tego, jak szybko potrzebujemy skorzystać z tej rośliny. Dobrze jest pamiętać, że kwiat ten lubi miejsca nasłonecznione i osłonięte od silnego wiatru. Należy także nasturcję w ogrodzie regularnie podlewać, dzięki czemu przepięknie się rozsieje. Nasturcja jest zazwyczaj rośliną jednoroczną, dlatego też trzeba pamiętać o tym, by na kolejny rok zasadzić kwiaty w swoim ogrodzie, co sprawi, że na bieżąco będzie można z nich korzystać.

Nasturcja to fantastyczny kwiat, który ma mnóstwo zastosowań i właściwości, dlatego też dobrze jest mieć je w swoim ogrodzie czy też w doniczkach na parapecie w mieszkaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here