Kolorowa tablica korkowa – gdzie może się przydać?

Kolor możesz jej nadać samemu, a na sam początek wystarczy zwykła korkowa tablica. Wszystkiego dowiesz się tutaj – skąd zamawiać tablicę, czym się kierować podczas zakupu i gdzie można ją wykorzystać. Pomysłów jest cała masa, a wystarczy uruchomić swoją wyobraźnię i zastanowić się nad przeznaczeniem tablicy. Gwarantujemy, że okaże się ona z czasem Twoim ulubionym elementem dekoracyjnym i niezbędnikiem w codziennej organizacji.

Jak zrobić tablicę korkową kolorową?

Pierwszym krokiem będzie oczywiście jej zakup, a gdzie? Odpowiedź może być tylko jedna – https://tablice-magnetyczne.com/ – w sklepie online masz szansę znaleźć tablice korkowe o połowę tańsze niż w zwykłych sklepach stacjonarnych. Co więcej, tutaj możesz wszystko załatwić w jednym miejscu bez wychodzenia z domu. Wystarczy wybrać odpowiedni rozmiar i obramowanie korkowej tablicy, a ta zostanie wysłana pod wskazany adres – nic prostszego.

Kiedy już będziesz w posiadaniu swojej korkowej tablicy, możesz przystąpić do jej kolorowania za pomocą farby akrylowej. Taki rodzaj substancji najlepiej i najtrwalej pokryje powierzchnię brązowego korkowa na dowolny wybrany przez Ciebie kolor. Również możesz przemalować ramkę tablicy, by dodać jej jeszcze większego uroku. W rezultacie powinna wystarczy jedna warstwa farby w obu przypadkach, aczkolwiek musisz sam zobaczyć, czy taki efekt krycia jest dla Ciebie zadowalający.

Mapa korkowa do pokoju dziecka

Kompletnie innym pomysłem na zaprojektowanie powierzchni korkowej Twojej tablicy, może być zamieszczenie na niej mapy całego świata. To genialny element aranżacji zwłaszcza do pokoju dziecka czy nastolatka, by utrwalić w ich pamięci położenie kontynentów, poszczególnych państw, a tym samym może wzbudzić w nich chęć podróżowania, odkrywania świata i poznawania tego, co obce.

Sposób na jej umieszczenie w tablicy jest kilka – dla bardziej ambitnych z dużym zasobem wolnego czasu, polecamy namalowanie własnoręczne mapy świata na korkowej tablicy. Może być to obraz mniej lub bardziej dokładny, ale z pewnością będzie cieszył i uczył jeszcze bardziej, bo zrobiony będzie samodzielnie. Z kolei innym rozwiązaniem jest zakup plakatu o podobnych wymiarach co tablica korkowa i dopasowanie go do jej powierzchni. Wystarczy wykończyć mapę estetycznie i dokładnie, by nigdzie nic nie wystawało ani nie przeszkadzało.

Korkowa tablica – gdzie jeszcze może się przydać?

To nie jedyne pomysły na aranżację z wykorzystaniem tablicy korkowej. Jej przeznaczenie może być też bardziej zwyczajne i równie praktyczne, a mowa między innymi o powieszeniu jej w domowym lub normalnym biurze. Na korkowej tablicy w bardzo szybki i wygodny sposób można zawieszać za pomocą pinesek różne materiały, karteczki i inne niezapominajki. Wówczas są one dobrze widoczne, w każdej chwili można je zmodyfikować lub zabrać jako już zrealizowane.

Następnym sposobem na wykorzystanie korkowej powierzchni jest zamontowanie tablicy w domu – w kuchni, sypialni, salonie czy pokoju dziecka. Wszędzie tam może pełnić funkcję zarówno estetyczną jako miejsce do powieszenia zdjęć, pocztówek i innych pamiątek, jak i praktyczną, czyli przestrzeń do pisania i przyczepiania ważnych informacji.

Tablica korkowa przydaje się również w miejscach publicznych, takich jak urzędy, restauracje, kawiarnie czy inne lokale usługowe. Może odgrywać tam rolę informacyjną dla odwiedzających, klientów, pracowników i wszystkich zainteresowanych. Przydaje się do zamieszczenia menu lub ofert specjalnych dla każdego biznesu.

Sam także możesz zdecydować o przeznaczeniu swojej tablicy korkowej – liczymy, że wykażesz się jeszcze większą kreatywnością!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here