Jakich produktów używać do pielęgnacji ciała?

Kosmetyki o naturalnym składzie stały się ostatnimi czasy wyjątkowo popularne. Dzieje się tak z powodu wysokiej jakości zawartych w nich substancji, które wspierają naturalne procesy zachodzące w skórze i przy regularnym stosowaniu przynoszą korzystne rezultaty. Czy wiesz jednak, jakich produktów warto używać, aby odnieść z tego jak największą korzyść?

Dlaczego warto postawić na kosmetyki naturalne?

Aby codzienna pielęgnacja ciała przyniosła korzystne rezultaty, zdecydowanie warto postawić na kosmetyki naturalne. Niestety, produkty konwencjonalne, po jakie nagminnie sięgamy w drogeriach, zawierają składki, które często zaburzają naturalne funkcjonowanie skóry. Naruszają jej naturalną barierę lipidową, powodując podrażnienia, a także – przez zawarte w nich sztuczne substancje – wywołują reakcje alergiczne. Wybierając kosmetyk naturalny, decydujesz się na minimalizację tych niekorzystnych zjawisk.

W swoim podstawowym założeniu produkty o naturalnym składzie posiadają proste receptury i ograniczoną liczbę składników. Z wiedzą o tym, czego nasza skóra potrzebuje najbardziej, znalezienie optymalnego produktu nie powinno stanowić problemu – wystarczy, że przejrzymy jego skład, na który w większości składają się wyłącznie oleje roślinne oraz glinki. Składniki te wspierają naturalne procesy, jakie zachodzą w skórze, dzięki czemu nie zakłócają jej naturalnego rytmu funkcjonowania, jak się to często się zdarza w wypadku kosmetyków konwencjonalnych.

Najlepsze super-składniki

Naturalne kosmetyki zawierają szereg cennych składników, z którymi szczególnie warto się zaprzyjaźnić i zwracać uwagę na ich obecność za każdym razem, gdy decydujemy się na zakup produktu.

Jednym z najbardziej popularnych obecnie składników jest olej arganowy, który z powodzeniem może być stosowany do pielęgnacji całego ciała. Posiada on właściwości antyoksydacyjne, regenerujące i wzmacniające. Ponadto łagodzi podrażnienia, dzięki czemu sprawdzi się również w pielęgnacji skóry problematycznej.

Kolejnym wartym uwagi składnikiem jest masło shea, jakie szczególnie upodobały sobie kosmetyki orientalne ze względu na jego delikatną, kremową konsystencję i odżywcze właściwości. Masło shea, bogate w witaminy A i E, posiada zdolności przede wszystkim regenerujące oraz ochronne.

Jeszcze innymi składnikami zasługującymi na uwagę są: olej migdałowy (ze względu na swoje uniwersale zastosowanie i nawilżające właściwości), a także – używany nie tylko w kuchni – miód, którego dobroczynne oddziaływanie pielęgnacyjne odkryto już w starożytności. Miód dziś, oprócz działań wspomagających naturalną regenerację skóry, wykazuje również korzystne działania aromaterapeutyczne (bardzo często perfumy orientalne posiadają jego ekstrakt jako jedną ze swoich nut zapachowych).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here