fajne ubrania

Jak kupować tanio ubrania? Dowiedz się czytając ten artykuł

Przygotuj się do zakupów

Na zakupy spożywcze zawsze chodzisz z listą, żeby oszczędzić na nieprzewidzianych wydatkach, prawda? Kupując fajne ubrania też zrób listę. Przed wyjściem na zakupy przejrzyj szafę – zmiana pory roku to świetna okazja, bo to, co nadaje się na lato pewnie wyląduje w dalszych zakątkach szafy, a na lepiej dostępnych półkach położysz cieplejsze swetry i długie spodnie. Przy okazji poprzymierzaj wszystko, sprawdź, czego Ci brakuje i zrób listę. Zobacz także, jakie kolory dominują w Twojej szafie, by kupując nowe rzeczy wybierać takie, które będą pasowały do innych Twoich fajnych ubrań.

Przejrzyj aktualne kolekcje sklepów

Ja zawsze przed zakupami szperam w internecie i przeglądam asortyment sklepów z ulubionej galerii, sprawdzam ceny i patrzę, w którym znajdzie się to, co mam na liście. To zaoszczędza mi potem czasu w sklepie, a im mniej go tam spędzam, tym mniejsza pokusa, by kupić coś, czego nie mam na liście. Poza tym ceny w internecie łatwiej porównywać – dzięki temu wiem, że np. kurtka dżinsowa, którą chcę kupić będzie tańsza w sklepie X, a droższa w sklepie Y.

Fajne ubrania kupuj na wyprzedażach

To naprawdę dobry sposób na zakupy, jeśli wiesz, czego Ci potrzeba i odłożysz sobie większą kwotę na zakupy. Podczas wyprzedaży można kupić taniej wszystko – nawet garnitury.

Podczas wyprzedaży wchodź nawet do sklepów, które wydają Ci się za drogie

Gdy obniżki sięgają kilkudziesięciu procent, nawet w drogich i ekskluzywnych butikach możesz kupić coś w bardzo atrakcyjnych cenach, często nawet niższych niż w tych tańszych sklepach. Przykład? Widziałam ostatnio bardzo dobrej jakości białe, bawełniane męskie koszule w Van Graafie za 39 złotych. Poza wyprzedażami kupienie bawełnianej koszuli w tej cenie jest niemożliwe.

fajne ciuchy damskie nie muszą być drogie

Na wyprzedażach rozglądaj się też za akcesoriami i bielizną

Chustki, biżuteria, bielizna, skarpetki, paski – to wszystko też warto kupować na wyprzedażach, tym bardziej, że to przeważnie rzeczy, które nie wychodzą z mody.

Kupuj po sezonie

Nawet gdy wyprzedaże sezonowe już się skończą, część sklepów oferuje jeszcze asortyment sezonowy przez jakiś czas. Znacznie taniej będzie kupić np. kostium kąpielowy we wrześniu albo czapkę zimową, gdy zima się już kończy niż na początku sezonu. Zwłaszcza, że to także – podobnie jak akcesoria – fajne ubrania na więcej niż jeden sezon, więc raczej nie ma obawy, że będą niemodne w przyszłym sezonie.

Kupuj rzeczy uniwersalne

Jeśli boisz się, że coś zbyt szybko wyjdzie z mody – postaw na klasykę. Są takie uniwersalne fajne ubrania, które nigdy nie wychodzą z mody – na przykład białe koszule, ołówkowe spódnice czy „mała czarna”, a u mężczyzn – chociażby granatowe marynarki czy spodnie chino. Kupując takie klasyczne fajne ubrania nie zaoszczędzisz może w chwili zakupu, ale z pewnością będziesz mógł nosić je przez długi czas. Co więcej – zawsze będziesz wyglądać elegancko, a wystarczy, że dobierzesz inne dodatki – możesz wyglądać oryginalnie i inaczej każdego dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here