Czy warto kupić sztuczną biżuterię

Każda kobieta uwielbia nosić bransoletki, naszyjniki czy pierścionki. trzeba pamiętać, że biżuteria z prawdziwego srebra czy złota dużo kosztuje. Więc nasuwa się pytanie czy warto kupić sztuczną biżuterię?

Pierwszą zaletą, aby zakupić taką sztuczną biżuterię jest jej cena. Biżuteria sztuczna jest tania. W internecie można taki rodzaj biżuterii kupić nawet za 3 zł! Kolejnym plusem sztucznej biżuterii jest jej bogactwo wzorów. W sklepach możemy znaleźć ciężkie, masywne naszyjniki, ale również delikatne i dziewczęce wisiorki. Jest naprawdę w czym wybierać. Jak już mówimy o bogactwie wzorów warto też wspomnieć o bogactwie kolorów. Sztuczna biżuteria wyróżnia się wyrazistymi kolorami.

Biżuterię sztuczną można wykonać również samemu. Do tego wystarczy gumka i parę koralików. Można wykazać się wtedy kreatywnością i wykonać przepiękną biżuterię. Ważnym plusem takiej sztucznej biżuterii jest fakt, że w większości nas nie uczula. Pewnie się zastanawiacie czy taka biżuteria ma jakieś wady. Oczywiście jak każdy przedmiot tak i sztuczna biżuteria nie jest bez wad. Przede wszystkim jej wadą jest to, że szybko się zużywa, odpadają różne ozdoby, zdrapuje się farba. Często sztuczna biżuteria wygląda tandetnie. Jednak my kobiety często wolimy nie wydawać zbyt dużo pieniędzy, więc jeżeli zdecydujemy się na zakup sztucznego naszyjnika czy bransoletki, powinnyśmy wiedzieć jak o niego dbać.

Po pierwsze unikajmy kontaktu biżuterii z wodą czy wszelkimi płynami. Wilgoć niszczy bardzo sztuczną biżuterię. Często widzimy, że taka biżuteria szybko czernieje, ale dlaczego tak się dzieje? Taki rodzaj biżuterii jest wykonany z nietrwałych materiałów, jak chrom czy nikiel. Ten typ metali nieszlachetnych wchodzi w reakcję chemiczną z wilgotnym powietrzem, spoconą skórą i przez to nasza sztuczna biżuteria czernieje. Jeżeli nasza biżuteria poczerniała to jak ją trzeba wyczyścić?

Dużo jest sposobów na czyszczenie takiej biżuterii. Większość kobiet czyści swoją sztuczną biżuterie przy pomocy miękkiej szczoteczki do zębów i proszku do pieczenia, inne panie do czyszczenia swoich błyskotek używają roztworu wody z sodą oczyszczoną. Jeżeli jednak nie jesteśmy pewne czy takie metody się sprawdzą, to warto wypolerować bransoletkę czy naszyjnik za pomocą specjalnej ściereczki do czyszczenia biżuterii, kupisz ją u jubilera. Może nam się zdarzyć, że akurat jubiler nie posiada takiej ściereczki, to co wtedy? Można spróbować wypolerować swoją biżuterię za pomocą zwykłej szmatki filcowej.
Teraz już wiesz, jak dbać o sztuczną biżuterię.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here